Наша мета - виховати творчу особистість

prev next

Кожна дитина по-своєму обдарована, варто лише розгледіти її таланти та вміння, знайти способи їх розкрити. А потім потрібно докласти зусиль, щоб сприяти розвитку цих обдарувань і розширювати таланти дитини. Це відповідальне, проте цікаве завдання.
За умови  реформування системи національної освіти збільшення значення творчої особистості в суспільстві, значної актуальності набула  система роботи з обдарованими дітьми. Перспективним шляхом її розв’язання стала організація в Київській Малій академії наук учнівської молоді такого педагогічного процесу, який започаткував методику пошуку та відбору обдарованих учнів не тільки 8-11 класів, а й учнів 2-5 класів і створив умови для розвитку їхнього творчого потенціалу.
Тому 2015 році в Київській МАН була започаткована робота «Школи юного науковця» для учнів 5-7 класів навчальних закладів м. Києва.
У 2017 році в межах «Школи юного науковця» розпочав роботу проект «Вчимося бути дослідниками» для учнів 2-4 та 5 класів.
Основна мета проекту «Вчимося бути дослідниками» – це спроба створення і апробації моделі наукової освіти для дітей, починаючи з молодшого шкільного віку. Ми усвідомлюємо, що не всі діти – учасники проекту – стануть науковцями, оберуть науку своєю професією. Така мета і не ставиться. Проте ми впевнені, що зацікавлений, допитливий погляд на світ,  сформоване наукове мислення, когнітивна спроможність бачити взаємозв`язок явищ, на розвиток яких передусім спрямовано проект, вплине на якість їхнього життя, яку б професію вони не обрали, чим би в житті не займалися.

Для кого цей проект?
Цей проект для школярів – учнів початкової школи (2-4 класи) та молодших підлітків (5 клас), передусім для тих, хто проявляє інтелектуальну активність, допитливість, схильність до творчої діяльності, які не завжди можна реалізувати повною мірою в межах традиційного навчання, опановуючи шкільну програму.

Які мета та завдання проекту?
Проект спрямовано передусім на те, щоб зацікавити дітей наукою, викликати захоплення тим, що наука вже дала людству, а також тією перспективою майбутнього, яку вона створює сьогодні. Проект покликаний сприяти розвиткові допитливості, пізнавальної мотивації, інтелектуального потенціалу дитини, продуктивній реалізації її природної активності через залучення до дослідницько-проектної діяльності у її найпростіших формах.

Окреме завдання проекту – допомога батькам у формуванні індивідуальної програми розвитку їхніх дітей. Заохочувана проектом присутність батьків на заняттях, що надає можливість спостерігати за своєю дитиною, а також їх активне залучення до позазаняттєвого виконання дітьми окремих дослідів та проектів, створюватимуть можливість для розширення діапазону доступних їм  розвивальних педагогічних стратегій виховання своєї дитини з урахуванням слабких і сильних сторін її психологічного статусу, що насамперед  сприятиме підвищенню психологічного благополуччя дитини.

«Позашкільна освіта починається з дитинства й ніколи не завершується. Головне багатство України – це знання. Якщо населення країни володіє знаннями, то цій країні немає рівних: вона завжди буде переможцем у всіх галузях життя».

Віктор Бар’яхтар, академік НАПН України,
доктор фізико-математичних наук, професор

Заняття в «Школі юного науковця» відбуваються за розкладом:
Перша і третя середа кожного місяця – 2-4 класі
Друга і четверта середа кожного місяця – 5 класи
Початок занять – 17.00. Тривалість занять – 2 академічні години (45х2)

Заняття відбуваються за адресою: м. Київ, вул. Андріївська, 15
Інститут соціальної та політичної психології НАПН України
Контактний телефон (067) 244-58-53  Карчина Лариса Яківна

 

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН