ВАСИЛІВ ОЛЬГА

Повернутись

Вихованка секції кліматології та метеорології відділення наук про Землю Комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді»

Цього літа Оля Василів стала переможницею конкурсу в рамках проекту Ukraine Global Scholars, завдяки чому отримала можливість здобувати безкоштовну освіту у будь-якому виші США.
Учасниками конкурсу були 200 учнів з усіх областей України. Фіналістами стали лише 20 найталановитіших.
Аби пройти у другий тур, конкурсантам треба було розповісти про свої академічні досягнення і хобі, написати есе на запропоновану тему та надіслати копії табелів за останні три роки навчання. І саме на цьому етапі конкурсу вирішальну роль для Олі зіграла її науково-дослідницька діяльність у Київській Малій академії наук учнівської молоді, яку вона проводить під керівництвом Зінаїди Олександрівни Курлової.
Адже саме наукова діяльність зацікавила менторів. У відділенні наук про Землю Оля навчається вже три роки. Своє наукове дослідження юна дослідниця присвятила вивченню питання впливу відвідувачів на мікрокліматичні показники Ближніх печер Києво-Печерської лаври. 
В останні роки кількість відвідувачів в Успенській Києво-Печерській лаврі значно зросла, а лаврським печерам уже близько 1000 років. В ході роботи над науковою темою Оля під керівництвом свого наукового керівника – провідного наукового співробітника відділу охорони та моніторингу пам’яток культурної спадщини Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, кандидата геологічних наук Ірини Анатоліївни Черевко знімала показники температури і вологості повітря, аналізувала їх значення. В результаті було зроблено висновок, що кількість відвідувачів впливає на температуру та вологість приміщень печер. А навіть незначні коливання температурних та вологісних показників, швидкості переміщення повітряних мас можуть мати згубний, руйнівний вплив на експонати, що належать до культурно-історичної та духовної спадщини українського народу.
Останній рік дослідниця працювала над темою «Вплив сезонних коливань мікрокліматичних показників на технічний стан Ближніх печер Києво-Печерської лаври». З результатами Ольга Василів виступала на всеукраїнських науково-практичних конференціях. Юна дослідниця має наукові статті в таких виданнях: «Метеорологія, гідрологія, моніторинг довкілля в контексті екологічних викликів сьогодення» -- матеріали Всеукраїнської конференції молодих учених, ДСНС України, НАН України, Український гідрометеорологічний інститут, К., 2016.; «Молоді науковці – географічній науці» -- збірник наукових праць ХІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених. К., 2016.; «Вивчаємо Києво-Печерську лавру разом» -- матеріали VІІІ юнацької наукової конференції, К., 2016.
Оля говорить: «Я дуже вдячна своєму науковому керівнику Ірині Анатоліївні Черевко та завідувачу відділення наук про Землю, керівникові секції кліматології та метеорології Зінаїді Олександрівні Курловій за плідну співпрацю, взаєморозуміння та підтримку. Всі навички, які я відпрацювала в стінах Київської МАН,  допомогли на крок наблизитися до моєї мрії».
Не втрачайте можливості відкрити для себе світ перспектив, адже будь-який шанс може забезпечити ваше майбутнє!
Оля Василів за час навчання у Київській МАН виборола ІІ місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ у 2015-2016 навчальному році; І місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ у 2016-2017 навчальному році.
Юна дослідниця виступала на XIІ Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Молоді науковці – географічній науці», в Українському гідрометеорологічному інституті НАН України за підтримки Європейського центру середньострокових прогнозів погоди в рамках програми ECMWF Copernscus, на Всеукраїнській конференції молодих учених «Метеорологія, гідрологія, моніторинг довкілля в контексті екологічних викликів сьогодення», в Київському міжнародному університеті на ХХІ Міжнародній науково-практичній конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Європейський шлях розвитку України як запорука формування ціннісних орієнтирів української молоді».

Фотогалерея

foto
Настановча сесія у новому форматі від Киівськоі МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН