Олексій Осіпа

Повернутись

 

        «Особисто мене до наукової роботи спонукає цікавість»
 

Олексій Осіпа – учень 11 класу ліцею «Наукова зміна», член секції біохімії, молекулярної біології, генетики та селекції відділення хімії та біології Київської Малої академії наук учнівської молоді. Хлопець активно бере участь у різноманітних конкурсах для обдарованої молоді.

Наразі в Олексія є низка наукових здобутків, якими слід пишатися. Навесні 2011 року він отримав золоту медаль та диплом першого ступеня за участь у Всесвітньому конкурсі «31 st Beijing Youth Science Creation Competition», що відбувся у Пекіні (Китай). «Цей конкурс зазвичай проходить у форматі стендової презентації. Участь в ньому може брати будь-хто: учні, студенти, просто молоді люди, які займаються наукою. Звичайно, це великий досвід, нові емоції, новий світ. Там є змога поспілкуватисяз людьми, які приїхали з багатьох країн,– я обмінювався досвідом з науковцями зі США, Австралії, Італії, Данії, Японії, Кореї», – згадує хлопець.

У лютому 2012 року Олексій отримав диплом другого ступеня, а також особливу відзнаку від «The Society ForIn Vitro Biology» на українському етапі «Інтел-Еко Україна 2012» всесвітнього конкурсу «Intel ISEF». «Цей конкурс також проходить у форматі стендової презентації. Він цікавий тим, що надає можливість виграти путівку до США, щоб представляти Україну на всесвітньому конкурсі «Intel ISEF». Конкурс привернув мою увагу тим, що його організатором є відома в усьому світі корпорація «Intel», яка підтримує наукові розробки на різних рівнях», – розповідає юний науковець.

На сьогодні в Київській МАН Олексій Осіпа займається розробкою нового методу діагностики гелікобактеріозу шлунку. «Зараз я проводжу діагностику серед учнів загальноосвітніх закладів міста Києва, щоб показати реальну загрозу виникнення захворювань шлунково-кишкового тракту серед підлітків. Маю плани на майбутнє – провести ще більше дослідів і запровадити прилад для діагностики у масштабне виробництво», − говорить Олексій.

Хлопець пригадує, що зацікавився конкурсами МАН (а особливо – Всеукраїнським конкурсом-захистом науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України) ще з того моменту, як почав навчатися у ліцеї «Наукова зміна». Багато учнів ліцею є учасниками і призерами МАНівських конкурсів. Юний дослідник порівнює Малу академію наук із Національною академією наук України: «МАН мало чим відрізняється від Національної академії наук, єдина різниця полягає лише в тому, що МАНівці ще юні. Особисто я поважаю НАН України за те, що там багато розумних, добрих людей, які намагаються зробити внесок у розвиток  країни, але до них, на жаль, не завжди дослухаються. Бути членом МАН – це сходинка до членства в НАН України», – упевнений хлопець. Він зізнається, що єдине, що для нього є складним під час участі у конкурсі-захисті, – це оформлення наукової роботи за всіма стандартами та вимогами.

Із керівником своєї науково-дослідницької роботи хлопець познайомився під час занять у гуртку біохімії у Київському Палаці дітей та юнацтва. «Провідний співробітник Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна, кандидат біологічних наук Володимир Іванович Назаренко заслуговує на велику подяку, оскільки він активно залучає дітей до наукової роботи. Володимир Іванович – один із співзасновників МАН. Саме він запросив мене взяти участь у конкурсі в Пекіні, який він відвідує вже п`ятий рік поспіль. До речі, Володимир Іванович є на цьому конкурсі дуже важливою персоною», – зазначає Олексій Осіпа.

«Особисто мене до наукової роботи спонукає цікавість. На мою думку, проблема діагностики гелікобактеріозу має суттєве економічне та соціальне значення. Гелікобактеріоз – інфікування шлунку бактеріями «H.pylori». Доведено, що саме воно викликає більшість захворювань шлунково-кишкового тракту. Ще й досі не існує ідеальних методів діагностики, всі вони мають суттєві недоліки. Тому я намагаюся розробити  новий метод», – говорить Олексій.Юний дослідник вже має 8 дипломів і подяк за цю наукову роботу.

«А до цього я нічим таким особливим не займався – лише брав участь в олімпіадах з математики та біології ізаймав призові місця на 3-ому етапі. Але тепер я відчуваю, що роблю корисну справу», – сказав на завершення Олексій Осіпа.

 

Записала Олена Дудкo

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН