Надія-Анастасія Сюта

Повернутись

Надія-Анастасія Сюта – член секції української мови відділення української філології та мистецтвознавства Київської МАН. У Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України бере участь уже кілька років, і щоразу її роботи – серед тих, які відзначені як найкращі. «Можливо, тому, – розмірковує юна дослідниця, – що з-поміж усіх сфер функціонування нашої мови я обрала ту, яка найближча не тільки мені, а й тисячам моїх однолітків. Це мова Інтернету. Адже ми, сучасні підлітки, проводимо у Всесвітній мережі дуже багато часу. Тут ми шукаємо інформацію і друзів, навчаємося і спілкуємося, обмінюємося думками. А якою мовою? Літературною? Розмовною? Звичною і прийнятною для всіх чи тільки для «своїх»? Це справді дуже цікаво і пізнавально».

Науковий керівник Надії-Анастасії – відомий мовознавець, член-кореспондент Національної академії наук України, професор Світлана Яківна Єрмоленко – дуже схвально відгукується про роботу юної дослідниці. «Надія-Анастасія дуже цілеспрямована і вдумлива. А найосновніше – має тонке чуття мови і розуміння мовних явищ. Я сама з нею дізнаюся багато нового, бо для мого покоління ближчою, звичайно, є мова Тараса Шевченка, Михайла Коцюбинського, Олеся Гончара. Але ж мова – жива у своєму розвитку, й Інтернет – яскраве цьому підтвердження. І це чудово, що наше молоде покоління уміє відчути дух часу в мові».

Дівчина планує фахово займатися філологією, поєднати свою любов до українського слова із глибокими науковими знаннями. Вона – постійний учасник науково-практичної конференції «Краса і сила рідної мови», має вже кілька серйозних публікацій. А в жовтні 2014 року Надія-Анастасія випробувала свої сили на міжнародному рівні, взявши участь у роботі ІІ Міжнародного семінару молодих славістів, який відбувся в Оломоуці, в Університеті Палацького (Чехія). Доповідь на тему «Літературна норма і мовна практика в українськомовному сегменті онлайн-комунікації» викликала жваве обговорення, яке засвідчило зацікавлення молодих славістів із Чехії, Польщі питаннями української мови.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН