ГУРАКА СОФІЯ

Повернутись

Студентка І курсу механіко-математичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, переможниця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів  Малої академії наук України у 2018 році в секції «Математичне моделювання» з роботою «Застосування комплексних чисел при розв’язуванні геометричних задач»

Допитлива, цілеспрямована та працелюбна дівчинка, крім математики, встигла проявити свої здібності у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з української мови та літератури, англійської мови, німецької мови, посідаючи призові місця. Софія – призер Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. В 2016-2017 н. р. Соня отримувала стипендії Київської міської ради та Кабінету Міністрів України для обдарованих дітей.
У відділенні математики Київської МАН дослідженням за темою своєї науково-дослідницької роботи Софія наполегливо займалась протягом трьох років, починаючи з дев’ятого класу. Спочатку вона дослідила поступове розширення поняття числа – від натурального до дійсного, пов'язане як з практичними потребами, так і з розвитком самої математики. Логічним  продовженням цього стала поява комплексних чисел, дослідження форм дій з комплексними числами, їх геометрична інтерпретація та застосування для розв’язування циклу задач алгебри та геометрії. Великий внесок в розвиток комплексних чисел свого часу зробили видатні світові вчені: Джіроламо Кардано та Ніколо Тарталья, Р.Бомбеллі, А.Муавр, Ж.Д'Аламбер, О.Коші, Г.Вессель, К.Ф.Гаусс та інші.
У науково-дослідницькій роботі Софії представлені теоретичні основи, методи розв'язку задач та власні самостійні дослідження на тему застосування комплексних чисел у ході розв'язування геометричних задач.
Основною метою роботи є дослідження та застосування теоретичної і практичної бази методу комплексних чисел у планіметрії та окремих розділах аналітичної геометрії.
У перших двох розділах науково-дослідницької роботи висвітлено основи методу комплексних чисел та короткі теоретичні відомості про афінні перетворення евклідової площини. Третій розділ пов’язаний з розв'язуванням геометричних задач різних рівнів складності методом комплексних чисел та проілюстрована ефективність його застосування. Крім того, Софія сформулювала й навела доведення декількох допоміжних тверджень, які можуть бути підґрунтям для розв'язування більш складних геометричних задач.
Проведені наукові дослідження свідчать, що комплексні числа є потужним, зручним інструментом при розв'язуванні деяких задач планіметрії та теорії афінних перетворень. Робота містить самостійно складену і розв’язану задачу та низку задач з авторськими розв’язками.
Результати своєї роботи Соня доповідала, зокрема, на Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Шевченківська весна: Математика та механіка. Прикладна математика та комп’ютерні науки» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
 

Фотогалерея

foto
Настановча сесія у новому форматі від Киівськоі МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН