ГЕРКІЯЛ КАТЕРИНА

Повернутись

Вихованка секції теології, релігієзнавства та історії релігії відділення філософії та суспільствознавства

У вересні 2017 року учениця 10-го класу спеціалізованої школи № 196 м. Києва зацікавилась культурою й історією ісламу і приєдналася до нас. Занурюючись глибше в обрану тематику, Катерина слухала спеціалізовані лекції разом зі студентами спеціальності «Релігієзнавство» Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та відвідувала екскурсії мусульманськими релігійними громадами столиці. Темою для глибшого дослідження Катерина Геркіял обрала питання, яке турбувало її з перших відвідин київської мечеті – «Чому українські жінки приймають іслам?». Так народилася тема «Жіноча конверсія в іслам в Україні: каузальний аспект», тобто предметом діяльності юної дослідниці стали причини переходу українок в нову релігію.
«Я навіть не сподівалася, що дослідження цієї теми дозволить мені не тільки відкрити цікавий світ ісламу та опанувати методики проведення інтерв’ю, але й дасть можливість познайомитися з новими людьми та продовжити наше спілкування поза моєю науковою роботою», – каже Катерина.
Щоденна кропітка праця дала свої плоди – вже у лютому 2018 р. Катерина Геркіял посіла ІІ місце у ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, а місяцем пізніше стала призеркою Всеукраїнської олімпіади з історії ісламу, яка проводилася Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, де есе з теми дослідження Катерини визнано найкращим серед творчих робіт учасників з усіх регіонів України.
На питання, чому десятикласниця обрала таку сферу свого наукового пізнання, як релігія, Катерина відповідає: «Майже на кожному занятті нашої секції, на лекціях чи консультаціях з написання наукової роботи наш керівник повторює слова відомого соціолога Макса Вебера: «Хто знає одну релігію, той не знає жодної». Ще до того, як я долучилася до діяльності секції релігієзнавства, я інтуїтивно розуміла, що наукове дослідження будь-якої релігійної традиції не вимагає мого залучення до неї, тож я радо слухаю не тільки про іслам, але й про інші релігії світу та беру участь  в екскурсіях не лише до мечетей, але й до православних та католицьких храмів, іудейських синагог та індуїстських ашрамів».
У подальших планах Катерини – продовження дослідження своєї наукової теми, розширення свого світогляду в царині релігії, філософії й історії та підготовка до вступу до омріяного закладу вищої освіти.
 

Фотогалерея

foto
Настановча сесія у новому форматі від Киівськоі МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН