Альона Чупригіна

Повернутись

 

 

«Членство у МАН – це можливість повірити в себе і у свої можливості»

 

Альона Чупригіна на даний момент є випускницею спеціалізованої школи №64 з поглибленим вивченням іспанської мови Солом’янського району м. Києва. Вона мріє вступити до Київського національного університету імені Тараса Шевченка або Київського національного лінгвістичного університету, успішно закінчити навчання і пов’язати своє майбутнє з наукою.

«Про Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України я дізналася з інтернету два роки тому. Оскільки я захоплююсь вивченням англійської мови, то, обираючи напрям діяльності у Київській МАН, я зупинилася саме на відділенні філології (секція англійської мови). Першим моїм досягненням була робота на тему «Сленг». Я дуже цікавлюся особливостями сучасної англійської мови, якою послуговується молодь, і тому завжди шукала можливості поспілкуватися з носіями англійської мови в різних соціальних мережах, а знайшовши, дізнавалася все більше і більше нового. У результаті своєї дослідницької діяльності я здобула призове місце на районному етапі конкурсу-захисту. Це надихнуло мене не зупинятися, а йти далі у науковому пошуку», – розповідає Альона Чупригіна.

Перейшовши до 11-го класу, дівчина розпочала підготовку роботи на тему «Ідіоматичні вирази англійської мови та проблеми їх перекладу українською мовою» для участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у секції теорії та практики перекладу. «Тема виявилася для мене дуже повчальною. Перш за все, я щиро вдячна своєму вірному наставникові – вчительці англійської мови Виноградовій Людмилі Олексіївні, яка допомагала мені у підготовці роботи. Звісно, також не обійшлося і без підтримки наукового керівника – Домаскіної Наталії Іванівни, старшого викладача кафедри англійської мови гуманітарного спрямування факультету лінгвістики НТУУ «КПІ». Мій науковий керівник – дуже щира і працьовита людина. Вона допомогла мені скоригувати мою роботу, усунути недоліки та зробити окремі частини єдиним цілим. Тож я дякую цим людям за те, що вони вірили в мене, допомогли мені вибороти друге місце на міському етапі», – розповідає дівчина.

Членство у МАН для Альони – це можливість повірити в себе і у свої можливості, самореалізуватися. «МАН відкриває великі можливості для підлітків, зацікавлює їх і направляє на правильний шлях. Коли ти, готуючи роботу, сидиш над книжками, за комп’ютером, відвідуєш бібліотеку, спілкуєшся з вчителями, то відкриваєш для себе світ, сповнений чогось нового. Ти інколи зіштовхуєшся з труднощами: як, наприклад, обрати таку тему, яка б зацікавила інших? Чи повністю я розкрив тему? А чи зможу я? Існує багато питань, та відповідь одна – якщо захочеш, то зможеш. І нас багато, і ми можемо. Ми надихаємо один одного, підтримуємо. Віра один в одного – це, мабуть, те найважливіше, що є в колективі учнів-членів МАН. Хоча працюємо у різних секціях, все одно ми разом. Це надихає», − із захопленням говорить Альона Чупригіна.

«На власному прикладі переконалася, що наукова робота дуже затягує, бо хочеш дізнатися щось одне, а дізнаєшся щось ще і ще. Я проводила досліди і опитування на різні теми, за якими визначала найбільш уживані слова та фрази, поширення та етимологію слів у різних країнах світу. Також вивчала різні форми вживання одних і тих самих слів у різних регіонах, що допомогло мені побачити відмінність мови і словотворення представників тої чи іншої країни. Також цікавим було дослідження ідіоматичних одиниць та їх перекладу рідною мовою, пошук аналогів в українській мові. Тож для мене підготовка МАНівської роботи – це спосіб розкритися та самореалізуватися, покращити свої вміння та навчитись чогось нового. Також я часто буваю за кордоном, практикуюсь у володінні іноземними мовами. Завдяки подорожам за кордон я достатньо добре володію іспанською. Вивчення мов – найважливіше моє хобі. Мрію вивчити чеську і японську мови».

Із майбутньою професією Альона Чупригіна вже визначилась, адже знає напевне, що стане перекладачем. «Це цікаво, повчально, потребує спілкування з людьми. Це для мене», − резюмує вихованка Київської МАН. − «Люди створюють себе самі. Вони є ті, ким хочуть бути. Вони повинні знайти себе самі. А членство у МАН дає всі шанси для самореалізації».

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН