Хован Ірина Вікторівна

Повернутись

«У майбутньому мрію отримувати більше перемог, у тому числі і як керівник секції біофізики Київської МАН»

Керівник секції біофізики Київської МАН Ірина Хован свій науковий шлях розпочала ще у школі. Різносторонньо обдарована учениця закінчила із золотою медаллю середню загальноосвітню школу № 4 міста Києва. Їй завжди було цікаво навчатися, вона була відповідальною, наполегливою, старанно виконувала завдання, брала участь у конкурсах Київської Малої академії наук, шкільних олімпіадах, часто ставала переможцем або виборювала призові місця на змаганнях різного рівня ‒ з української мови та літератури, математики, фізики. Навчаючись в одинадцятому класі, Ірина зайняла перші місця з математики, української мови та літератури на районному конкурсі-захисті науково-дослідницьких  робіт учнів-членів Київської Малої академії наук.

Після закінчення школи Ірина стала студенткою Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова. Відмінниця, вона вже з першого курсу отримувала підвищену стипендію. Успіхи талановитої студентки не залишилися поза увагою викладачів університету – адже вона брала участь в наукових студентських конференціях, писала наукові статті, літературні твори. Викликали повагу її відповідальність, старанність, ретельна підготовка до кожного заняття, глибокі знання. Будь-яке завдання виконувалося вчасно, якісно, на високому рівні. Тому і закінчила навчання з червоним дипломом магістратури, іншими заслуженими відзнаками. Одна з них ‒ Почесна грамота «за активну участь в організації та проведенні науково-дослідних робіт на кафедрі загальної та прикладної фізики» від ректора Національного педагогічного університету іменi М. Драгоманова, академіка НАПН України В.П. Андрущенка.

Наразі Ірина ‒ магістр з викладання фізики. Запис в її дипломі свідчить, що вона викладач фізики, вчитель  математики та астрономії.

На сьогодні Ірина Хован також викладає в Навчально-виховному комплексі «Домінанта», де у творчій, дружній атмосфері, крім виконання щоденних вчительських обов’язків, у позашкільний час допомагає талановитим та допитливим учням поглиблювати свої знання. Тричі на тиждень Ірину можна знайти в Київській Малій академії наук, де вона є керівником секції біофізики. На заняттях Ірина навчає своїх вихованців любити й поважати науку, прищеплює навички проведення наукових експериментів, досліджень, консультує, допомагає у написанні науково-дослідницьких робіт, готує до виступів на семінарах, конференціях, до участі у різноманітних конкурсах.

За роботи, виконані під науковим керівництвом Ірини, її учні вже отримали кілька патентів на свої винаходи. У хірургії ‒ це метод лікування пошкоджених кісток у дітей, у офтальмології ‒ це прилад, який дозволить швидше одужувати людям після операцій на очах (відшарування сітківки). Є патенти на винаходи, які можуть застосовуватися у стоматології, у будівельній галузі.

Це – лише частина із загальної кількості наукових винаходів та ідей, що має Ірина та її вихованці. «Пишаюся також роботою однієї із своїх учениць, яка запропонувала нову модель ядерного реактора ‒ у випадку аварійної ситуації реактор закривається і заглиблюється під землю, тим самим забезпечується захист населення від продуктів радіоактивного розпаду. Ця робота була відзначена в Українському ядерному товаристві як одна із кращих ідей, і дівчинка за неї отримала у подарунок мобільний телефон», ‒ відзначає Ірина Хован.

У планах на найближче майбутнє в Ірини – закінчення аспірантури. Ще їй дуже хочеться попрацювати в Раді молодих вчителів міста Києва, куди її вже запросили. Адже 21 грудня 2011 року Ірина виборола Гран-прі конкурсу «Педагогічні сходинки», організованого та проведеного Київською міською організацією Профспілки освіти і науки України.

«Після першого року вчителювання я відчула, як складно бути освітянином, ‒ згадує Ірина. ‒ Але потім зрозуміла, що головне – це правильно подавати навчальний матеріал дітям. І не потрібен навіть великий педагогічний стаж для того, аби вони були задоволені тими знаннями, які отримують. Звісно, що я перечитала багато літератури перед тим, як почала викладати. На жаль, часто не так виходить на практиці, як написано у книжках. На майбутнє я мрію отримувати більше перемог, у тому числі і як керівник секції біофізики Київської МАН, виховувати гарних учнів, які мене згадуватимуть».

 

Записала Олена Дудко

Фотогалерея

foto
Настановча сесія у новому форматі від Киівськоі МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН