Назаренко Володимир Іванович

Повернутись

 

Народився 5 березня 1940 р. у м. Слов’янську Донецької обл.  

У 1967 р. Володимир Іванович закінчив з відзнакою кафедру біофізики та біохімії Дніпропетровського державного університету. З 1967 р. працює в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України: з 1995 року – завідувач відділу науково-інформаційних та патентно-ліцензійних досліджень, з 1998 р. – провідний науковий співробітник відділу біохімії сенсорних та регуляторних систем, з 2005 р. − відділу молекулярної біології, з 2010 р. – лабораторії нанобіотехнологій.

З 1993 р. – вчений секретар Експертної ради з біологічних наук ВАК України; з 1982 р. – член Центральної ради та керівник юнацької секції Українського біохімічного товариства; з 1969 р. − керівник гуртка біохімії Київського Палацу дітей та юнацтва, з 1972 р. − науковий керівник секції екології та віце-президент Київської Малої академії наук «Дослідник». З 2005 р. – куратор Меморіального музею академіка О.В. Палладіна; науковий керівник низки вітчизняних та міжнародних науково-освітніх програм. Читав курс загальної біохімії та вів спецкурси у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» і в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Академік Української академії наук (1994), Соросівський вчитель вищої школи (1996). Має 140 наукових публікацій, із них − 2 монографії та 3 методичних посібники.

Має державні та відомчі нагороди: медаль А.С. Макаренка (1986), відмінник народної освіти УРСР (1979), відмінник освіти України (1994), Почесну Грамоту Президії Верховної Ради УРСР (1991), нагрудний знак МОН України “За наукові досягнення” (2005); Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України та Президії НАН України, Подяки Національного космічного агентства та ВАК України; Почесні грамоти та Подяку Голови Київської міської держадміністрації.

Володимир Іванович активно сприяє залученню учнівської молоді до наукової діяльності. Як один із засновників і куратор він забезпечив сталу роботу Університету юних біохіміків, який функціонує безперервно впродовж 16-ти років на базі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна та Київської МАН.

Склав програму проведення та очолив оргкомітет українсько-російського науково-практичного семінару учнівської молоді на базі Державного підприємства «Санаторно-оздоровчий комплекс «Гілея» (смт. Лазурне, Скадовського району, Херсонської обл.) 13-30 червня 2011 р. З 14-ти членів МАН від України на семінарі виступили з доповідями 8 його вихованців.

Здійснює в організаційному та методичному плані керівництво міжнародною науково-освітньою українсько-американською програмою «Рослини в космосі»; підготовлена під його керівництвом учнівська науково-експериментальна робота посіла ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі «Мирний космос».

Очолювана ним українська делегація з 3-х членів Київської МАН, які виконували свої експериментальні роботи на базі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна, здобула 3 золоті медалі на Міжнародному конкурсі юнацької наукової творчості в Пекіні.

6 вихованців В.І. Назаренка, роботи яких також виконувалися на базі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна, стали призерами національного етапу Міжнародного конкурсу Intel Isef (2 перших місця, 2 – других і 2 – третіх).

Єдина індивідуальна робота від Київської МАН, яка буде представлена на Всесвітньому фіналі Іntel Іsef 13-18 травня ц.р. в м. Пітсбург (США), виконана ученицею В.І. Назаренка Євгенією Сорокою.

Ще однією з численних заслуг Володимира Івановича є те, що 4 його вихованців, членів Київської МАН, будуть представляти свої роботи на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Крім того, одна з учениць В.І. Назаренка посіла ІІ місце у секції «Матеріалознавство, новітні матеріали, технології та обладнання у промисловості і сільському господарстві» на Всеукраїнському конкурсі науково-дослідницьких, винахідницьких та раціоналізаторських розробок (22 лютого 2012 р.).

Володимир Іванович регулярно проводить екскурсії для вчителів та учнів по Меморіальному музею академіка О.В. Палладіна, куратором якого він є.

Шляхом написання статей для науково-популярних видань та виступів на науково-практичних конференціях В.І. Назаренко висвітлює та пропагує роботу Київської МАН з метою залучення до її складу талановитої учнівської молоді.

Фотогалерея

foto
Настановча сесія у новому форматі від Киівськоі МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН