Стратегічні напрями підготовки педагогічних працівників для позашкільної освіти обговорили на прес-конференції у Києві

 

Днями у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відбулась прес-конференція на тему: «Підготовка педагогів для позашкільної освіти» за результатами наукового дослідження «Розроблення змісту підготовки педагогічних працівників для позашкільної освіти в Україні», виконаного за грантом Президента України.

В обговоренні питань розвитку позашкільної освіти та підготовки педагогів для роботи в позашкільних навчальних закладах взяли участь представники Адміністрації Президента України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Національної академії педагогічних наук, провідні вчені, працівники органів управління освітою, керівники загальноосвітніх, позашкільних і вищих навчальних закладів. До роботи прес-конференції долучилися гості з Російської Федерації, Республіки Польща, Чеської Республіки, Словацької Республіки, Сполучених Штатів Америки, які поділилися досвідом організації вільного часу школярів у їхніх кранах.

Відкрив прес-конференцію ректор НПУ імені М. П.Драгоманова  Віктор Андрущенко, який відзначив актуальність підготовки педагогів для системи позашкільної освіти та кроки вищого навчального закладу у вирішенні цього питання: в університеті запроваджена спеціалізація «Позашкільна освіта», функціонує науково-дослідна лабораторія теорії і методики позашкільної освіти, налагоджена співпраця з позашкільними навчальними закладами; у перспективі – відкриття кафедри позашкільної освіти.

Ректор Інституту екології економіки і права, професор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Олена Биковська, презентуючи результати наукового дослідження «Розроблення змісту підготовки педагогічних працівників для позашкільної освіти в Україні», зазначила, що «у процесі дослідження розкрито особливості професійної підготовки педагогів-позашкільників; визначено оптимальну структуру професійної підготовки майбутніх педагогів позашкільних навчальних закладів, а також розроблено зміст професійної підготовки педагогічних працівників для позашкільної освіти».

За результатами дослідження підготовлено навчальну програму «Теорія і методика позашкільної освіти» та навчальний посібник «Основи позашкільної освіти», розроблено сайт «Позашкільна освіта» (www.pou.org.ua).

Учасники заходу висловили впевненість, що такі кроки вітчизняної педагогічної науки сприятимуть розбудові позашкільної освіти України.

За матеріалами: http://www.guon.kiev.ua/

 

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН