Англійська для фізиків «Brainy English» розпочала співпрацю із загальноосвітніми навчальними закладами

Наукова сфера – одна з найбільш глобалізованих, тому українські вчені повинні мати вільний доступ до результатів останніх наукових досліджень і вміти налагоджувати міжнародне співробітництво. У цьому році МОН України забезпечило підключення понад 100 українських вишів до міжнародних наукових баз даних Web of Science та Scopus. За словами заступника міністра освіти і науки України Максима Стріхи, зазначені бази є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для наукових установ, і через бібліотеки провідних вишів країни вони будуть доступні в кожному обласному центрі. Безумовно, для того, щоб користуватися цими ресурсами, необхідне знання англійської. Не обійтися без неї вченому і при бажанні взяти участь у міжнародних наукових стажуваннях, виставках та проектах. І важливо володіти саме науковою англійською.

МАНівський проект «Brainy English» пропонує школярам опанувати наукову англійську природничих дисциплін та економіки. Крім проведення звичних занять, «Brainy English» експериментує з формами роботи – організовує кількаденні інтенсиви та школи. А з 10 листопада розпочато співпрацю з Українським фізико-математичним ліцеєм КНУ імені Тараса Шевченка. Двічі на тиждень викладачі «Brainy English» зустрічаються на факультативних заняттях з учнями-фізиками.

– Як експеримент, ми створили групу з учнів восьмого класу, до яких доєдналися два учні з дев’ятого. Така ініціатива поступила від однієї мами, яка в минулому році водила свою дитину на схожі індивідуальні заняття. Мама також запропонувала вчителя який знає, як це роботи – поєднати англійську із фізикою, – розповіла заступник директора ліцею, вчитель фізики Людмила Засєдка.

Навчальні матеріали та програма факультативу розроблялися ліцеєм, науковими співробітниками лабораторії «МАНЛаб» та викладачами «Brainy English». На заняттях учні вивчають і закріплюють нову лексику, розвивають навички усного та письмового мовлення, переглядають англомовні відео на фізичну тематику. Протягом усього курсу школярі опанують базові фізичні поняття, дізнаються про механічний рух, властивості газів, рідин і твердих тіл, теплові явища, магніти, електрику, коливання і хвилі, звук та світло. Ознайомляться з ядерною фізикою й енергетикою і станом фізики у світі та Україні. На заняттях використовуються сучасні інтерактивні методики та розробки. Також заплановано кілька візитів до «МАНЛаб», де викладачі разом з учнями, коментуючи англійською, проведуть кілька фізичних експериментів.

Вивчення спеціалізованої іноземної мови дасть змогу школярам розширити межі вивчення профільної дисципліни і допоможе вільно користуватись іншомовними джерелами, представляти свої науково-дослідницькі проекти англійською мовою і брати участь у міжнародних програмах та конференціях.

«Brainy English» відкрита до такої співпраці і з іншими навчальними закладами: крім фізики, є можливість організувати факультативи з хімії та біології.

За матеріалами:http://man.gov.ua

Фотогалерея

foto
8–9 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН