Закриття літньої науково-профільної школи за напрямом «Хімічні технології»

prev next

26 червня настав останній день літньої практики для учнів-членів відділення хімії та біології Київської МАН. Дуже багато цікавого діти почерпнули для себе, а ще більше дізнаються у майбутньому, співпрацюючи з хіміко-технологічним факультетом НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Останній день був особливо цікавим і продуктивним, оскільки юні МАНівці брали участь у виставі «Цікава хімія» і власноруч виконували важливі досліди.

Отриманий практичний досвід учасники літньої школи наочно продемонстрували, проводячи під керівництвом співробітників кафедри загальної та неорганічної хімії Тетяни Кушмирук та Ірини Гук такі цікаві досліди: «Кипіння води при охолодженні», «Хімічний поріз – бутафорська кров» (раптова поява та зникнення крові), «Дим без вогню», «Переливання з порожнього в порожнє», «Фараонові змії», «Магній, що палає в атмосфері оксиду карбону (IV), «Виверження вулкана» (вулкан Рудольфа Бьоттгера), «Запал Кибальчича», бенгальські вогні, каталітичний розклад пероксиду водню, вибухи суміші водню з киснем і бертолетової солі з фосфором. Це дуже захопило і вразило усіх. Далі учні вирішили залишити власні враження та відгуки про літню школу. Виявилось, що найбільше їм сподобались кафедра фізичної хімії, хімічних технологій композиційних матеріалів, загальна та неорганічна хімія, кафедра хімічних технологій кераміки та скла та інші.

Сподіваємося, що кожен учень відкрив у собі дослідника-хіміка і в майбутньому продовжить свою наукову діяльність у стінах університету! Усі чекають наступної школи, адже вона дає багато для розуміння хімічної науки.

До нових зустрічей!

 

 

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН