Вітаємо жінок і дівчат, які досліджують наш світ!

Адже сьогодні саме їх свято – Міжнародний день жінок і дівчат у науці! За статистикою, у світі жінки складають 28% від загальної кількості вчених, в Україні ця цифра дещо інша – 46%. Якщо хтось вважає, що найзначніші винаходи, результатами яких ми користуємся, належать чоловікам, то він помиляється. Судіть самі:
1. Комп'ютерне програмне забезпечення — Ґрейс Гоппер.
Під час Другої світової війни Ґрейс Гоппер вступила до лав ВМС США і дослужилася до звання контр-адмірала. Їй доручили працювати над новим комп'ютером Mark-1.
Ґрейс була однією з авторів компілятора для мови програмування, за допомогою якого можна було перетворювати інструкції на код, який зчитував комп'ютер. Це пришвидшило процес програмування і радикально змінило спосіб роботи електронних обчислювальних машин.
Завдяки пані Гоппер в англійській мові набув поширення термін "de-bugging" (усунення помилок у роботі програми, а буквально - "усунення комах") після того, як вона витягла зі свого комп'ютера міль.
2. Визначення номеру абонента і очікування виклику — доктор Ширлі Енн Джексон.
Доктор Ширлі Енн Джексон — американський фізик-теоретик. Завдяки її дослідженням 1970-х років виникла система автоматичного визначення номера абонента, що телефонує, та опція очікування виклику, коли абонент розмовляє з іншою людиною.
Завдяки її відкриттям в галузі телекомунікацій надалі стало можливим створення портативного факсу, оптичного волокна та елементів сонячних батарей.
Це перша афроамериканка, яка здобула ступінь PhD в Массачусеттському інституті технологій і очолила один із провідних дослідницьких університетів — політехнічний інститут Ренселлера.
3. "Двірники" для авто - Мері Андерсон.
Пані Андерсон накреслила зразок гумової лопатки, якою можна було орудувати зсередини машини, і 1903 року отримала патент на свою розробку.
Автомобільні компанії забракували винахід, оскільки вважали, що пристрій заважатиме водіям зосереджуватися на дорозі.
Андерсон ніколи не отримувала прибутку від свого винаходу, навіть коли "двірники" стали звичним елементом конструкції автомобіля.
4. Посудомийна машина - Джозефіна Кокрейн
Пані Кокрейн любила влаштовувати у себе вдома гучні вечірки. Тож їй хотілося мати таку машину, яка б мила посуд швидше за її служниць — і била його не так часто.
Кокрейн сконструювала першу автоматичну посудомийку, що працювала завдяки тиску води. У її винаході мотор запускав роботу колеса всередині мідного бака.
Після смерті чоловіка-алкоголіка пані Кокрейн залишилася з купою боргів, і це спонукало її запатентувати свій винахід у 1886 році та відкрити власну фабрику з виробництва посудомийок.
5. Домашня система безпеки — Марі Ван Бріттан Браун.
Медсестрі Марі Ван Бриттан Браун часто доводилося залишатися вдома самій. Одного дня у неї виникла ідея, як зробити життя безпечнішим.
У 1960-х роках зростав рівень злочинності, а поліція реагувала повільно. Тоді разом зі своїм чоловіком Альбертом пані Ван Бріттан Браун розробила першу систему домашньої безпеки.
Девайс був доволі складний. Камеру приводив у дію мотор, вона їздила вгору і вниз уздовж дверей і визирала у вічко.
У спальні винахідниці стояв монітор, оснащений "тривожною" кнопкою.
6. "Монополія" — Елізабет Меґі.
Створення найпопулярнішої у світі настільної гри часто приписують Чарльзу Дерроу. Але насправді її правила вигадала Елізабет Меґі.
Пані Меґі хотіла продемонструвати проблеми капіталізму за допомогою інноваційної гри, в якій гравці торгували фальшивим майном і грішми.
Вона запатентувала свою розробку у 1904 році із назвою "Гра землевласника".
"Монополію" в її сучасному вигляді вперше випустила на ринок компанія Parker Brothers у 1935 році. Представники компанії виявили, що пан Дерроу був не єдиним творцем гри. За якихось 500 доларів він викупив у Елізабет Меґі патент і, власне, монополізував гру.
Отже, як бачите, прекрасна половина людства прекрасна в усьому!
Ми бажаємо натхнення й наснаги від відкриттів усім жінкам, котрі зробили науку справою свого життя! А юним дівчатам-дослідницям, чий науковий шлях ще тільки починається, віри в себе і прагнення зробити цей світ кращим!

 

Фотогалерея

foto
Підсумкова сесія Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН