Вітаємо з початком нового 2018-2019 навчального року!

prev next

12 вересняу великій конференц-залі Національного педагогічного університету імені  М.П. Драгоманова відбулася урочиста подія – настановча сесія відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді, яка об’єднала  учнів столичних закладів освіти, батьків, педагогів, представників наукових кіл, почесних гостей.

Відкрила сесію завідувач відділення, керівник секції правознавства Кот Тетяна Юріївна, яка тепло привітала майбутніх науковців з початком нового навчального року, побажала успіхів та натхнення у наукових розвідках, досягнення нових вершин та здійснення мрій і бажань. Вона детально поінформувала про досягнення відділення, заплановані наукові та культурно-просвітницькі заходи, реалізацію цікавих проектів, запровадження нових програм, конференції, творчі зустрічі, конкурси та екскурсії. Пані Тетяна також представила почесних гостей, які завітали на це свято науки: Поліщук Ірину Юріївну – директора КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді»; Биковську Олену Володимирівну – ректора Інституту екології економіки і права, завідувача кафедри позашкільної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова, доктора педагогічних наук, професора; Кондратьєву Ірину Владиславівну – керівника Центру виховної роботи КНУ імені Тараса Шевченка, доктора філософських наук, доцента; Губаня Радима Васильовича – доктора юридичних наук, завідувача  кафедри правознавства факультету політології та права НПУ імені М. П. Драгоманова; Котлярову Тетяну Олександрівну – голову журі секції релігієзнавства ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ, доцента кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова, члена Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту МОН України, кандидата філософських наук; Пустовалову Інесу Володимирівну – практичного психолога, засновника Лабораторії лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН.

Суботенко Дмитро, вчитель музики, художній керівник вокально-хореографічного колективу гімназії НПУ імені М.П. Драгоманова, урочисто виконав гімн України, який підхопили усі присутні.

Із привітальними словами до майбутніх МАНівців звернулись науковці та почесні гості. У своїх виступах вони зазначили, що освіта сьогодні стоїть на чотирьох стовпах: креативність, критичне мислення, кооперація і комунікація. Змінюються тренди, і це є беззаперечним фактом й особливою парадигмою. Прагнення молодого покоління до нових звершень досягається кропіткою працею та науковою підтримкою фахівців. Але, як сказав найвизначніший ранньохристиянський місіонер, «апостол народів» та один з перших богословів християнства Апостол Петро, «Усе, що робите, робіть з любов’ю!»

По-справжньому теплою та щирою була атмосфера заходу. Завідувач відділу навчально-виховної роботи Київської МАН, керівник секції педагогіки Карчина Лариса Яківна у своєму привітанні зазначила, що долучення школярів до дослідницької роботи, підтримка прагнень молодих науковців, розвиток інтелекту та спрямування енергії творчої молоді на опанування знаннями та навиками для майбутнього професійного життя  є першочерговим завданням педагогічного колективу Київської МАН. Лариса Яківна згадала слова відомого педагога, вчителя, Людини з великої літери – Василя Сухомлинського: «Мудре і добре слово дає радість!Слово – то є найтонший дотик до серця; воно може стати і ніжною запашною квіткою, і живою водою, що повертає віру в добро!»Наше головне завдання – не просто передати знання, а дати дитині той інструментарій, завдяки якому вона зможе знайти себе, винайти свої вміння та навички і бути щасливою.

Надзвичайною приємністю був виступ вихованки секції педагогіки Олі Ковач.У сьогоднішній впевненій десятикласниці зовсім не впізнати ту схвильовану дівчинку, яка у сьомому класі прийшла до нас на навчання. Вона згадала, як починалось її МАНівське життя, про перші виступи та доповіді. Оля подякувала Київській Малій академії наук, адже саме вона відкрила її науковий потенціал, сприяла збільшенню багажу знань, духовному розвитку та власне розвитку її як особистості.

Юних дослідників та всіх присутніх привітав батько нашої вихованки Ковач Володимир Іванович. У своєму виступі він подякував педагогам Київської МАН та підкреслив їхню надзвичайно важливу роль у навчанні та вихованні школярів, прищепленні майбутній еліті поваги та любові до науково-дослідницької діяльності, наголосив, що загалом вершини, і зокрема наукові, підкоряються наполегливим, молодим, талановитим та працьовитим.

Родзинкою заходу стали виступи колишніх МАНівців: Іванчук Віри – виконавчого директора Всеукраїнської громадської організації «Асоціація випускників Малої академії наук України», секретаря Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України, студентки 4-го курсу філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка; Коіча Дімітрія – студента І курсу юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, переможця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ 2018 року; Клименко Вікторії – студентки І курсу факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка,переможниці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ 2017 року.Вони з радістю поділились своїм досвідом та сьогоднішніми здобутками,  подякували своїй першій альма-матер – Київській МАН, педагогам та викладачам, які допомогли зорієнтуватись у колі своїх інтересів та визначитися з майбутньою професією.

Привітання практичного психолога, засновника Лабораторії лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН Пустовалової Інеси, безперечно,  надихало й мотивувало! А ще пані Інеса запропонувала створити «Лігу Київ МАН» –  спільноту молодої наукової еліти Києва, яка матиме наснагу через активну комунікацію між усіма її членами модернізувати українське академічне наукове середовище та вивести на новий рівень втілення у життя своїх відкриттів, розробок, винаходів.

Після урочистої частини учні, батьки, педагоги дізналися про розклад занять, познайомилися та поспілкувалися з керівниками наукових секцій, які будуть навчати юних пошуковців, допомагати з вибором тем науково-дослідницьких робіт, консультувати, готувати до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів МАН України.

Відділення філософії та суспільствознавства висловлює величезну подяку та шану педагогічним колективам шкіл-партнерів за долучення великої кількості молодих дослідників до активної пошукової діяльності, адже саме ваша вагома роль є першочерговою. Ми всі разом опікуємося найціннішим у нашій державі – нашими дітьми.

Отже, попереду новий напружений, цікавий, наукоємний навчальний рік! Успіхів нам всім, нових починань та досягнень!

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН