Вихованців Київської МАН блискуче представили свої винаходи на виставці-презентації під час відкриття УІІІ фестивалю інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2019

prev next

8 жовтня в рамках  VІІІ фестивалю інноваційних проектів Sikorsky Challenge-2019 відбулась відкрита виставка наукових проектів учнів-членів МАН України. 

Дев’ятеро учнів Київської МАН, вихованці відділень «Київ – столиця», технічних наук, екології та аграрних наук, української філології та мистецтвознавства, представили свої інноваційні проекти на виставці-презентації:

  • Леонтій Мойсеєнко, студент ІІІ курсу ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», вихованець  відділення «Київ-столиця» Київської МАН, представив свій проект «SolarUA» у номінації «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології». Метою роботи Леонтія є розробка  віртуальної платформи джерел відновлювальної енергетики, яка має корисний функціонал і зручний інтерфейс, з яким впораються навіть діти, а також дає можливість користувачу навчатися обслуговати і лагодити обладнання альтернативної енергетики.  Програма підходить як звичайним, так і впевненим користувачам. Вона має три інформаційних модулі і віртуальну складову, яка, в свою чергу, допоможе з легкістю знаходити потрібні комплектуючі і дасть змогу розібрати цілу модель до останнього гвинтика!
  • Єлизавета Лазарова, учениця 10 класу Політехнічного  ліцею  НТУУ «КПІ» м. Києва , вихованка відділення технічних наук, представила свій проект «Вдосконалення конструкцій сонячних електростанцій з метою мінімізації шкідливих впливів на ґрунти» у номінації «Екологія  та ресурсозбереження». Талановита винахідниця знайшла  універсальний спосіб  розміщення фотоелементів, а також усунення проблеми перегрівання сонячних батарей,  самозабезпечення електроенергією сільськогосподарських угідь та прикріплених до них зрошувальних ділянок.   Для вирішення проблеми використання сонячних батарей великих площ фотоелектричні панелі можна встановлювати в іригаційні канали. Єлизавета запропонувала три ефективні способи розміщення фотопанелей у зрошувальних каналах: на дні іригаційного каналу, на одній із  сторін зрошувального каналу, над поверхнею води. Такі системи могли б забезпечити незалежне енергопостачання  для роботи сільськогосподарських ділянок, зокрема для насосів та поливних систем.
  • Наймолодші учасники виставки Олександр Чалий та Артем Жукович, учні 8 класу ліцею міжнародних відносин №51, вихованці  відділення екології та аграрних наук, представили свій спільний проект «Визначення вегетаційних індексів сої в системі сучасного моніторингу» у номінації «Екологія та ресурсозбереження». Юні винахідники застосували технології зондування польового досліду із рослинами сої з використанням різних принципів вимірювання, щоб кількісно визначити властивості ґрунту та параметри рослини. Завдяки постійному покращенню якості та доступності сенсорних систем ці технології стали важливою частиною високоточних послуг у сфері сільського господарства. Їх проект дозволить спростити вимірювальну апаратуру і реалізувати її функціональність із відповідним програмним забезпеченням.
  • Євгенія Олещенко, учениця 11 класу Політехнічного  ліцею  НТУУ «КПІ» м. Києва, вихованка відділення технічних наук, представила свій проект «Сонячний магнітно-індукційний генератор на воді» у номінації «Технічна  творчість та винахідництво». Юна винахідниця запропонувала встановлювати сонячні панелі не на землі, а на воді, щоб запобігти ерозії землі. До того ж, спосіб розташування на воді є набагато дешевшим, а отже економічно вигіднішим.
  • Гліб Карягін, учень  11 класу ліцею  №142 м. Києва, вихованець відділення технічних наук, представив проект «Багатофункціональний наземний роботизований комплекс» у категорії «Робототехніка  та робототехнічні  системи». Робота Гліба присвячена створенню багатофункціонального наземного роботизованого комплексу (БНРК) в якості рухомого маніпулятора з дистанційним керуванням в сфері захисту життя та здоров’я людини. Особливо це актуально при роботі з вибухонебезпечними предметами, в зонах з радіаційним, бактеріологічним  або хімічним зараженням та у інших випадках, коли життя та здоров’я людини може бути у небезпеці.
  • Аліса Герман,  учениця 9 класу школи І-ІІІ ступенів №286 Голосіївського району міста Києва, вихованка відділення української філології та мистецтвознавства представила проект «Віртуальний музей «Скарбниця казок» у номінації «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології». Метою проекту є популяризація петриківського розпису інформаційно-телекомунікаційними засобами, залучення молоді до занять декоративно-прикладним мистецтвом, ознайомлення із творами петриківського розпису народних майстрів минулого та сучасності з використанням Інтернет. Практичне значення проекту полягає також у можливості застосувати «Віртуальний музей «Скарбниця казок»» не лише для популяризації петриківського стінопису, а й для захисту настінних шедеврів шляхом внесення розписів «Скарбниці казок» до переліку об’єктів пам’яток культурної спадщини України.
  • Дмитро Свердліченко, учень 11 класу Політехнічного  ліцею  НТУУ «КПІ» м. Києва , вихованець одразу двох відділень – технічних наук та фізики і астрономії, представив проект «Метод поперечної стабілізації при явищі вертикальної магнітної левітації» у номінації «Електроніка  та приладобудування». Метою проекту було досягнення стабілізації об'єкту, що рухається вздовж горизонтальної площини, під час взаємодії із явищем магнітної левітації, що напрямлене вздовж вертикальної осі. Механічне подолання теореми  Ірншоу може використовуватися для поперечної стабілізації транспорту, рух якого  базується на явищі вертикальної магнітної левітації.
  • Анастасія Кириченко, учениця 10 класу ліцею інформаційних технологій № 79, вихованка відділення екології та аграрних наук представила свою розробку «Оптимізація неінвазивної експрес-діагностики гелікобактеріозу шлунку новоствореним сенсорним приладом «Гелікотестер».  Метою роботи є оптимізація роботи приладу «Гелікотестер» та його практичне застосування для діагностики гелікобактеріозу шлунку (ГБШ) на добровольцях різних вікових категорій. Новий метод має багато переваг над існуючими: неінвазивний, не потребує коштовного обладнання, швидкісний, точний, дає більше інформації про бактерію. Має дуже широкі перспективи застосування і велике майбутнє.

Юні науковці вже вкотре здивували гостей та учасників фестивалю оригінальними науково-технічними та конструкторськими винаходами. Молоді винахідники впевнено захищали свої проекти та відповідали на запитання відвідувачів заходу, серед яких були вчені НАН України, члени журі та учасники конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge-2019», науково-педагогічні працівники НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», студенти, підприємці та журналісти.  

Автори найцікавіших проектів, серед яких і вихованці  Київської МАН, а саме, Леонтій Мойсеєнко та Олександр Чалий були нагороджені спеціальними призами від спонсорів та отримали відзнаки від організаторів фестивалю.

Дуже приємно було зустріти на фестивалі і Дарину Ковальову, випускницю відділень технічних наук і української філології та мистецтвознавства Київської МАН, яка майстерно перекладала присутнім промови іноземних гостей та спонсорів під час пленарних дискусій.

А 9 жовтня учні Київської МАН  Єлизавета Столярчук,   Олексій Титенко та Андрій Демченко захищатимуть свої проекти під час конкурсу стартапів Sikorsky Challenge-2019.   

Бажаємо команді Київської МАН подальших впевнених перемог!

Фотогалерея

foto
УВАГА – НОВИЙ САЙТ КИЇВСЬКОЇ МАН!
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН