Вихованець Київської МАН став переможцем конкурсу Business Cup Extreme 2017

27 жовтня у креативному співтоваристві IZONE відбувся фінал конкурсу Business Cup Extreme 2017. Це перший в Україні та Європі міжнародний конкурс бізнес-ідей і стартапів для екстремальних ситуацій на землі, під землею, під водою і в повітрі.

Саме тому абсолютною сенсацією стала перемога на ньому 17-річного винахідника Київської МАН Павла Мікуша, учня 11 класу загальноосвітнього навчального закладу «Школа екстернів», з проектом «Universal Robotic Assistant for people with visual disabilities» («Універсальний робот-асистент для незрячих людей»).  Він одержав право поряд з 99 іншими стартапами з усього світу представляти Україну на фіналі міжнародного конкурсу «Creative Business Cup» у Копенгагені (Данія) у листопаді 2017 року. Для юного талановитого винахідника це - можливість поліпшити свій продукт, зустріти інвесторів і виграти один з призів на суму в 150 000 доларів США, а також спеціальні призи та пільги від партнерських організацій та спонсорів. Основними критеріями вибору кращого творчого підприємця року є: оригінальність ідеї; креативність; затребуваність; ринковий потенціал.

Крім нього, до складу 5 фіналістів конкурсу Business Cup Extreme 2017, які робили 5-хвилинний пітч перед гостями заходу, увійшли ще два проекти трьох вихованців відділення технічних наук Київської МАН:

  • командний проект Вадима Концеби, студента І курсу  Навчально-наукового інституту Інформаційно-діагностичних систем Національного авіаційного університету та Кирила Мартіна, студента І курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Gadjet information support» («Пристрій для інформаційної підтримки гірськолижників»); Завдяки участі у конкурсі вони були запрошені 13 вересня  представляти Україну на конкурсі стартапів Startup Night у Мюнхені, Німеччина на конференції інвесторів Startup Day’n’Nite;

  • проект Олексія Тесляка, учня 11 класу спеціалізованої школи №304 з поглибленим вивченням інформаційних технологій м. Києва «Комбінований глушник з автоматичним контролем кількості патронів і попередженням про «петардний постріл».

 

Юні винахідники впевнено конкурували з більш досвідченими та дорослими стартаперами: Романом Резніковим з проектом «Трансформація ринку електроенергії за допомогою blockchain» та Мариною Чорновол з проектом «UnexploredCity».

На початку заходувідбулася «біржа патентів» вихованців Київської Малої академії наук, у якій взяли участь:

  • Наконечний Олексій, учень 11 класу ліцею №208 з проектом «Зниження шуму та підвищення терміну експлуатації залізничного транспорту»;
  • Дмитро Житник, студент І курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка з проектом “Пристрій для очищення повітря приміщень від радіоактивного радону”;
  • Цілик Анастасія, студентка І курсу географічного факультету кафедри кліматології та метеорології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка з проектом «Вплив метеорологічного обладнання аеродромів на регулярність польотів цивільної авіації в особливих погодних умовах (на прикладі аеродромів «Бориспіль» та «Кіровоград»);

  • Санжаровська Софія, учениця 8 класу гімназії №172 «Нивки» та Санжаровський Анатолій, студент І курсуфакультету прикладної математики Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" з проектом “Роботизирована газонокосарка на сонячній енергії”;

  • Яна Жабура, студентка І курсу Механіко-машинобудівного інституту Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" з проектом «Дельта-робот з розширеними можливостями»;
  • Нескородов Владислав, студент І курсу Інституту телекомунікаційних систем Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" з проектом  «Безконтактне гасіння пожежі та попередження осередків займання за допомогою високовольтного електричного поля»;
  • Комашня Михайло, учень 10 класу Політехнічного ліцею Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" з проектом  «Підвищення захисної функції сучасного бронежилета».

Великий інтерес до проектів юних винахідників проявили гості заходу, серед яких були ключові особи та співробітники креативного співтовариства IZONE, фонду ІЗОЛЯЦІЯ, ВГО «Українська Рада винахідників і новаторів», бізнес-акселератора «B-Sharks» та Міжнародної лабораторії робототехніки, електроніки та програмування «Robo.House», Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності, Google, Юніор Банку та інших організацій.

Усі учасники одержали сертифікати та призи від креативного співтовариства IZONE та фонду ІЗОЛЯЦІЯ, одним з напрямків діяльності якого є активізація української креативної спільноти.

Після цього відбулася панельна дискусія про світові та вітчизняні тенденції у сфері екстремальних стартапів. Її учасниками стали:  Ганна Агафонова, СЕО Creative Business Cup Ukraine та Business Cup Extreme 2017; Юрій Солодковський, декан факультету міжнародної економіки і менеджменту КНЕУ ім. Вадима Гетьмана;  Тарас Кислий, радник, керівник практики інтелектуальної власності/технологій, медіа та телекомунікацій ЄПАП Україна; Сергій Братусьов, керівник напрямку брендинг-рішень, Google в Україні.

Конкурс Business Cup Extreme 2017 стартував в квітні 2017 року з двомісячної дистанційної навчальної програми основам креативного бізнесу IZONE Business Challenge. У червні організатори отримали 29 заявок. У липні їх оцінювали члени журі, а у серпні було оголошено 5 фіналістів.

Київська МАН стала партнером конкурсу поряд з такими відомими організаціями, як:  Creative Business Cup (Данія), Burda Bootcamp (Німеччина), European Youth Award (Австрія), Prototron Inkubator (Естонія), Erasmus for Young Entrepreneurs (Голландія). Послом конкурсу у Київській МАН, а згодом і технічним директором конкурсу Business Cup Extreme 2017, стала Кагляк О.В., звідувач кабінету відділення економіки.

Висловлюємо вдячність Ганні Агафоновій, СЕО Creative Business Cup Ukraine та Business Cup Extreme 2017 за надану юним винахідникам можливість брати участь у конкурсі Business Cup Extreme 2017 поряд з досвідченими стартаперами та відкриті перед ними міжнародні можливості.

 

Фотогалерея

foto
Підсумкова сесія Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН