VII Національний конгрес з біоетики пройшов успішно та продуктивно!

prev next

Президія Національної академії спільно із Національною Академією медичних наук України та Міністерством охорони здоров’я України ухвалила рішення про проведення Сьомого національного конгресу з біоетики в 2019 році.
У Конгресі брали участь не лише провідні вітчизняні та закордонні вчені, а й наукова молодь — аспіранти, пошукувачі, студенти. До роботи конгресу також долучилися і представники відділень хімії та біології, екології та аграрних наук Київської МАН. Серед студентської молоді участь у Конгресі брали студенти 1-го курсу Національного медичного університету імені О. О. Богомольця: Віштал Роман (наукова робота на тему: «Вплив вуглецевих ентеросорбентів на морфо-функціональний стан паренхіматозних органів мише з карциномою легень»), Дідух Денис (наукова робота на тему:«Морфофункціональний стан печінки при ожирінні за умов дії сорбентів та рослинних препаратів»), Малюк Наталія (наукова робота на тему:«Експансія гемопоетичних стовбурових клітин з кордової крові у культурiinvitro»), а також учениця 10-го класу Київської гімназії № 154 Коваленко Ірина (наукова праця: «Анастезія котів та собак: порівняльний аналіз найбільш ефективних видів»).

Протягом 2-х днів з ключових тем, а саме: філософсько-методологічні аспекти біоетики, біоетика і мораль в суспільстві, етична експертиза біомедичних досліджень, організація та проведення клінічних випробувань лікарських засобів в Україні, етичні проблеми сучасної біомедицини, соціально-економічні та етичні аспекти NESTs(newandemergingsciencesandtechnologies), етичні аспекти медичної практики, екологія і біоетика, захист тварин у природному середовищі та альтернативні методи їх використання в науковому експерименті, біоетика в системі освіти та виховання, проходили лекції, пленарні та секційні засідання, семінари та круглі столи.

Порушувалися питання сучасної біоетики, яка покликана вирішувати етичні питання, що є невід’ємною складовою майже усіх видів діяльності людини і, в першу чергу, медицини, наук про життя та пов’язаних із ними технологій. Процес гуманізації сучасної науки також не може здійснюватися без застосування етичних принципів. Тому світова наукова спільнота і міжнародні організації ЮНЕСКО, ВООЗ, ЮНЕП, Рада Європи надають вагоме значення цій проблемі, відносять її до пріоритетних.

Робота конгресу була досить продуктивною, адже дуже активною та цікавою була дискусія однодумців-науковців на біоетичну тему.

Дуже насиченим і надзвичайно цікавим ставтретій день Конгресу. Для учасників було проведено дві чудові екскурсії: музеєм медицини НАН України та Національним зоологічним парком загальнодержавного значення НАН України. Під часекскурсій присутні ознайомилися з історією становлення медицини, побачили унікальні експонати, на діорамах переглянули сторінки життєвих подій. У зоопарку долучилися до пізнання поведінок єнотів, горил, розглянули і погодували тварин у тактильній частині парку, дізналися про страшну екологічну ситуацію у світі тварин.

Дякуємо організаторам Конгресу за можливість участі у такому важливому в наш час заходіта сподіваємося на подальшу співпрацю!

 

Фотогалерея

foto
УВАГА – НОВИЙ САЙТ КИЇВСЬКОЇ МАН!
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН