Творча майстерня із Любком Дерешем

prev next

У рамках спільного проекту Київської МАН і Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського «Юні науковці – агенти позитивних змін» 14 березня у Залі засідань Вченої Ради НБУВ відбулася зустріч із сучасним українським письменником Любомиром Дерешем. Захід організовано координатором проекту від КМАНУМ – Ларисою Яківною Карчиною, завідувачем відділу навчально-виховної роботи, керівником секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства, та координатором проекту від  НБУВ – провідним бібліотекарем відділу теорії та методології бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства Анною Вікторівною Венідиктовою. На ньому були присутні завідувачі й учні-члени відділень філософії та суспільствознавства, історії, іноземної філології та зарубіжної літератури, української філології та мистецтвознавства, хімії та біології Київської МАН, учні гімназії НПУ імені М.П. Драгоманова, СШ № 130, СШ № 85, Межигірської гімназії № 19, студенти Київського університету імені Бориса Грінченка та інші поціновувачі творчості митця.

 «Великий шлях починається з маленького кроку»  – таким був лейтмотив майже двохгодинної зустрічі з яскравим представником сучасної української постмодерної літератури – прозаїком, есеїстом, сценаристом, лектором, куратором, розробником інноваційних підходів у творчості Любком Дерешем.

Захід відбувався у форматі інтерактиву – діти з великою цікавістю слухали доповідача, безупинно ставили свої запитання. «Як іти до своєї мети?» «Як реалізувати себе у житті і творчості?» «Як подолати лінощі?» –  на ці та багато інших запитань  давав відповіді Любко Дереш, наставляючи юних слухачів завжди позитивно дивитися на світ. Адже письменник глибоко вивчає психологію творчості, зокрема досліджує тему екзистенційної кризи у творчих особистостей і способи виходу з неї. Його творчий шлях почався у 15-річному віці. 1999 р. був завершений дебютний роман «Культ», надрукований лише трьома роками пізніше – після досягнення автором повноліття.

Творчість Л. Дереша пронизана настроєм пошуку інтуїтивних, емоційних відповідей на запитання, чим є людське життя і людська істота. Письменника бентежать теми розпаду і деградації людських стосунків, розвалу знань та етики в сучасному фраґментованому світі, він – невтомний шукач глибинних мотивів для збереження та відродження одвіковічних людських цінностей. Саме в такому ключі створено «синайський цикл», до якого ввійшли три книжки: книжка повістей «Миротворець» (2013), роман «Остання любов Асури Махараджа» (2013) та збірка оповідань «Пісні про любов і вічність» (2014). Книжки «Миротворець» та «Остання любов Асури Махараджа» було внесено до довгого списку конкурсу «Книжка року» Бі-Бі-Сі.

Есеї, статті та оповідання Л. Дереша друкувалися в часописах «Ї», «Kafka», «Radar», «Пектораль», «Harper’s Bazaar», «Forbes» та ін. У 2008 р. роман «Поклоніння ящірці» було поставлено на сцені Веймарського національного театру в Німеччині. У 2010 р. на Московському відкритому книжковому фестивалі було поставлено п’єсу Л. Дереша «Стена из тумана».

Л. Дереш бере активну участь у культурних та інтелектуальних процесах країни, постійно співпрацює з інтелектуальними дискусійними клубами, зокрема, з Київським дискусійним клубом дилетантів і «Foundation for future». З 2013 р. є членом журі Всеукраїнського ґрантового конкурсу «Інтелектуальний капітал України». У 2014 р. був куратором Першого міжнародного літературного фестивалю «Український літфест» (Донецьк, арт-центр «Ізоляція»), де порушив тему зв’язку мови та насильства в суспільстві.

З 2007 р. є членом Всесвітньої Ліги «Розум поза наркотиком» і пропагує здоровий спосіб життя.

Наприкінці 2013 р. Л. Дереш розпочав марафон «100 книжок за 400 днів», мета якого – привернути увагу до читання молоді.

11 книг Любомира Дереша є у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

На зустрічі також були присутні:

  • Ольга Миколаївна Василенко, директор Інституту бібліотекознавства, кандидат історичних наук;
  • Оксана Зіновіївна Клименко, старший науковий співробітник відділу теорії та методології бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства, кандидат історичних наук;
  • Олена Григорівна Яковенко, старший науковий співробітник відділу теорії та методології бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства, кандидат історичних наук;
  • Еліна Алієва, керівник прес-служби НБУВ, кандидат психологічних наук.

Висловлюємо щиру вдячність колективу бібліотеки за проведення творчої майстерні, переконані, що наша подальша співпраця буде такою ж результативною!

Ми також вдячні за виявлену цікавість до нашого заходу з боку Тетяни Олексіївни Якушко, заступника директора Державної бібліотеки України для юнацтва. Приємно, що ця зустріч викристилізувала перспективи розвитку успішної співпраці у галузі новітніх освітніх ініціатив щодо пошуку нових граней розвитку обдарованої молоді.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН