Третя літня наукова експедиція відділення наук про Землю завершилась

prev next

З 25 червня по 5 липня тривала робота третьої літньої наукової експедиції відділення наук про Землю Київської МАН. Учні відділення мають можливість засвоювати основні положення знань, здобутих на теоретичних заняттях секцій географії та ландшафтознавства, метеорології та кліматології, геології, геохімії та мінералогії, гідрології завдяки сприянню керівництва та фахівців Гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України, професорсько-викладацького складу географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ось і цього року у рамках реалізації угоди про співпрацю між вищезазначеними установами у літній науковій експедиції реалізовано такі завдання: ознайомлено учнів відділення з методикою польових гідрологічних досліджень, обробкою та інтерпретацією отриманих матеріалів, з гідрологічними характеристиками різних водних об'єктів (річка, водосховище, канал), з особливостями геоморфологічної, геологічної будови місцевості, мікрокліматичними особливостями басейну р. Рось, ландшафтною структурою даної місцевості, а також з екологічними проблемами водних об'єктів.

У результаті роботи в літній науковій експедиції учні відділення наук про Землю отримали практичні навички визначати швидкість течії за допомогою поплавків на дериваційному каналі, ознайомились з методами проведення гідрохімічного аналізу води з різних джерел, навчились вибирати необхідні статистичні дані за архівними матеріалами та будувати за цими даними графіки й діаграми, аналізувати їх.

Юні науковці ознайомились з роботою водоканалу та очисних споруд міста Богуслав, ознайомились з особливостями видобутку гранітів на Богуславському гранітному кар’єрі та сферами використання гранітів. Під час екскурсії на суконну фабрику школярі ознайомились з виробничим процесом на ній та готовою продукцією. Цікаво було дізнатись, звідки на підприємство надходить сировина та куди постачають готові вироби.

На засіданні круглого столу учні доповідали про історію створення гідролого-гідрохімічного стаціонару, його діяльність сьогодні та геологічні, кліматичні, гідрологічні особливості басейну річки Рось, особливості природної зони Богуславщини, її рослинний, тваринний світ, форми рельєфу. 

Юні кияни побували  на екскурсії вулицями Богуслава, під час якої ознайомились зі славною історією міста та його історичними постатями. В музеї історії Богуславщини учні відділення наук про Землю поспостерігали за тим, як працює ткацький верстат.

У музеї Марка Вовчка юні науковці дізналися про нелегкий творчий і життєвий шлях видатної письменниці.

З виходами на поверхню гранітів Українського кристалічного щита учні ознайомились в урочищі Яма.

Приємно зазначити, що велика частина наших вихованців під час роботи в літній науковій експедиції визначилася з напрямом подальших наукових досліджень і отримала дуже корисний досвід.

 

 

 

 

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН