Там, де розкриваються таємниці минулого…

27 грудня на базі Геологічного музею, навчальних лабораторій  ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка в рамках реалізації проекту «Науково-освітні діалоги. Інтеграція науки упрактику» відбулося практичне заняття учнів відділення наук про Землю Київської МАН. На початку заняття перед юними дослідниками виступили  такі викладачі інституту:

Огар Віктор Володимирович – професор кафедри геології нафти і газу, доктор геологічних наук;

Митрохін Олександр Валерійович – професор кафедри мінералогії, геохімії та петрографії, доктор геологічних наук;

Крочак Марина Дмитрівна – доцент кафедри геології нафти і газу, кандидат  геолого-мінералогічних наук;

Нестеровський Віктор Антонович – директор музею, професор кафедри геології нафти і газу.

Доповідачі розповіли про історію і сьогодення факультету, а це – навчання, цікаві практики в Україні та міжнародне співробітництво, обмін студентами з іншими країнами, достойне працевлаштування після закінчення навчання. А ще – змістовне дозвілля, КВК, студентські театри та різні аматорські студії, тобто цікаве та насичене подіями студентське життя.

Далі учні та викладачі відвідали геологічний музей інституту, екскурсію яким провівНестеровський Віктор Антонович.

Музей був заснований у 1834 р. як Мінералогічний кабінет кафедри мінералогії та геогнозії Університету св. Володимира. Початковим фондом для нього стали 15 538 зразків Волинського ліцею, 1 457 зразків Луцької гімназії та декілька сотень експонатів Віленського університету. На початок 1837 р. зібрання Мінералогічного кабінету вже нараховувало 19 362 зразків мінералів, гірських порід та скам’янілих решток.

Музей складається з 4-х відділів: загальної геології та геологічних процесів; історії Землі та палеонтології; мінералогії і петрографії; геології і корисних копалин України. У ньому виставлено близько 10 тис. експонатів та перебувають у фондах понад 50 тис. зразків мінералів, гірських порід, скам`янілих залишків фауни і флори, серед яких чимало унікальних. Експозиції музею демонструють положення Землі в космічному просторі, особливості її будови та розвитку, еволюцію органічного світу, мінерали та гірські породи, коштовне та декоративне каміння, корисні копалини України. В фондах зберігаються монографічні (в кількості 21) та раритетні колекції. Центральне місце в палеонтологічному відділі посідає скелет мамонта, знайдений на території Києва.

Під час екскурсії учні побачили колекції, які висвітлюють основні закони кристалографії, фізичні та хімічні властивості мінералів, процеси їх зародження, зміни і руйнації, колекції магматичних, метаморфічних і осадових порід з різних регіонів світу; зразки коштовного та декоративного каміння з багатьох країн світу, ювелірно-виробне та декоративне каміння України; колекції, присвячені формам та видам обробки самоцвітів, художнім виробам з природного каміння.

У розділі «Космічні процеси» показано положення Землі в Сонячній системі, галактики і туманності, будову планет Сонячної системи, будову Землі із космосу, методи космічних досліджень, імпактити і колекцію метеоритів.

У розділі «Геологічні процеси» демонструються експозиції ендогенних і екзогенних процесів, які ілюстровані кам’яним матеріалом, численними графічними і фотографічними додатками.

У відділі палеонтології експонуються та зберігаються систематичні колекції викопної фауни і флори, які відображають еволюцію органічного світу Землі і дають найбільш повне уявлення про все розмаїття тварин та рослин у геологічному минулому, деякі з них є давно вимерлими. Тут ви познайомитесь зокрема з першими унікальними багатоклітинними організмами,які існували на Землі приблизно 750 млн. років тому – Едіакарською фауною.

Практичне заняття було відзнято на відео, запис можна переглянути на сайті Національного центру «Мала академія наук України» в рубриці «Майстер-клас».

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН