Старт нового навчального року у «Школі лідерства та фасилітаційних практик» Київської МАН

prev next

У рамках підготовки до  Всеукраїнського конкурсу «Intel Еко-Україна 2018», національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2018 (International Science and Engineering Fair),  у Київській МАН було створено «Лабораторію ораторської майстерності та лідерства», яка почала готувати юних дослідників до успішної участі у вітчизняних та міжнародних наукових конкурсах і  сприяти формуванню інноваційної, креативної, конкурентоспроможної української нації.
У січні 2018 року відбувся перший тренінг з ораторської майстерності для вихованців Київської МАН  від  харизматичного оратора Інеси Миколаївни Пустовалової. А незабаром, у квітні,  в рамках підготовки до ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України відбувся вже наступний тренінг-практикум «КМАНівські дебати» з Інесою Пустоваловою, організований Київською МАН для переможців ІІ (міського) етапу конкурсу. Наступний тренінг в рамках  підготовки до прямого ефіру на телеканалі UA:ПЕРШИЙ  відбувся у серпні.
Учні-члени Київської МАН були у захваті від тренінгів та висловили побажання, щоб такі цікаві та корисні заходи відбувалися постійно. Саме тому керівництво Київської МАН пішло назустріч побажанням юних науковців та створило «Школу лідерства та фасилітаційних практик», яка буде діяти на постійній основі і на базі якої буде проведено низку цікавих тренінгів-практикумів і екскурсій для усіх вихованців Київської МАН. Програма занять передбачає тренінги з тімбілдінгу, тайм-менеджменту, ораторської майстерності, протидії булінгу та інші.
На перше заняття у «Школі лідерства та фасилітаційних практик»  у новому навчальному році прийшли не лише нові учні Київської МАН, а і юні науковці, які вже мають нагороди за свої перемоги у різних всеукраїнських та міжнародних конкурсах, були  учасниками різних фестивалів, конференцій, виставок і навіть давали свої перші інтерв’ю – це Анна Гусак з відділення хімії та біології, Нікіта Сазонов з відділення комп’ютерних наук, Ольга Ковач з відділення філософії та суспільствознавства, Назар Поночевний і Кирило Ждимора з відділення технічних наук. Вони радо привітали новачків та розповіли про свої здобутки, наголосивши, що великий внесок у їхні перемоги зробили тренінги від Інеси Пустовалової.
З метою згуртування колективу учнів-членів Київської МАН та формування комунікативної культури як важливої складової життєвих компетентностей учнівської молоді практичним психологом Київської МАН Інесою Миколаївною Пустоваловою разом з Молодіжним тренінговим клубом «Екіпаж-лідер» 1 жовтня 2018р. була проведена інноваційна форма роботи – тімбілдінг, яка на сьогодні є сучасною течією багатьох галузей.
Що ж таке тімбілдінг? Тімбілдінг – це спеціально розроблені заходи, спрямовані на згуртування колективу, формування сильної команди, що успішно досягає будь-яких поставлених цілей. У це поняття входять психологічні (ігрові) тренінги, за якими моделюється життя колективу, формується його спільна активна діяльність.
Такі тренінги допомагають молоді вирішувати міжособистісні, комунікативні проблеми, сприяють розвитку вміння будувати стосунки, ділити успіхи та невдачі, приймати свою частку відповідальності, розуміти інших, конструктивно розв’язувати конфлікти, відчувати, співпереживати і багато іншого, такого, без чого неможливі гармонійні стосунки. Здебільшого йдеться про специфіку внутрішнього світу особистості кожної дитини, зокрема про цінності, за допомогою яких ми сприймаємо світ, приймаємо рішення, якими ми керуємося у взаємодії з іншими, що наповнюють змістом наші життєві ролі, зокрема і ролі «командного гравця». Тімбілдінг значно підвищує ефективність вміння працювати в колективі за рахунок більш відкритих та довірчих відносин.
Під час тренінгу-практикуму з тімбілдінгу 20 юних науковців, які навчаються у різних відділеннях та секціях, отримали унікальну можливість познайомитися один з одним та долучитися до наукової спільноти найобдарованіших вихованців Київської МАН. Учасники тренінгу, завдяки цікавим та веселим кейсам від команди клубу «Екіпаж-лідер»,  засвоїли навички успішної взаємодії учасників команд в різних ситуаціях та підвищили рівень особистої відповідальності за результат. Кожен член команди зрозумів, наскільки важливим є рівень довіри й турботи між учасниками команди, і яку вагому роль відіграє командний дух та настрій для перемоги.
Під час практикуму учні Київської МАН оцінили всі переваги тімбілдінг-тренінгу, а саме:
• розвиток взаємодопомоги в колективі;
•створення атмосфери довірчого спілкування;
• безпосередньо побудову команди;
• вироблення командного духу та вміння працювати у команді;
• виявлення лідерів;
• згуртування команди;
• пріоритет цілей команди над особистими;
• психологічне розвантаження учасників.

Атмосфера на заході панувала дружня, відверта і натхненна. Молоді науковці з ентузіазмом висловлювали та обговорювали свої погляди, відчуваючи, що їхня думка важлива для інших учасників команди. Дмитрій, Наталя, Богдан та Поліна з клубу «Екіпаж-лідер» запропонували для початку зробити всім КМАНівцям велике коло, а потім розповісти коротко про себе. Після знайомства тренери розіграли 3 кейси: « «Коло знайомств»,  «Гелієва паличка» та «Кругова порука», які допомогли згуртувати незнайомих між собою вихованців Київської Малої академії наук учнівської молоді в одну, а пізніше – у дві ефективні команди. Старшокласники були у захваті від участі у тренінгу, не хотіли розходитися і ставили тренерам багато запитань. 
Після тренінгу з тімбілдінгу Інеса Пустовалова анонсувала юним науковцям програму «Школи лідерства та фасилітаційних практик» на 2018-2019 навчальний рік.
Всі учні-члени КМАНУМ з нетерпінням чекають на наступну зустріч зі своїми однолітками – юними науковцями з різних відділень. Вони висловили щиру подяку тренеру Інесі Пустоваловій, Молодіжному тренінговому клубу «Екіпаж-лідер»  та керівництву Київської МАН за корисно та цікаво проведений час.
 

Фотогалерея

foto
8–9 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН