Семінар на тему «Виховання гуманного ставлення до тварин»

4 жовтня у світі відзначався Всесвітній день захисту тварин або просто − День тварин (англ. World Animal Day) – міжнародне свято, покликане звернути увагу людства на проблеми інших мешканців планети Земля. Відзначати цей день було вирішенов 1931 році у Флоренції (Італія) на міжнародному конгресіприхильників руху на захист природи.

 Дата проведення Всесвітнього дня захисту тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня – день пам’яті Франциска Ассизького (помер 4 жовтня 1226 року), одного з найбільш шанованих у католицькій церкві святих, який вважається покровителем тварин.

 Ідея відзначення такого дня прижилася по всьому світу, і в 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, відбулисявже в 66 країнах світу.

15 жовтня у Будинку природи (вул. Рогнідинська, 3)  відбувся семінар на тему «Виховання гуманного ставлення до тварин». Участь у ньому взяли представники державних природоохоронних служб, наукових установ, громадських екологічних об’єднань, освітяни.

Завідувач кафедри екології НПУ імені М.П. Драгоманова, доктор біологічних наук Волошина Наталія Олексіївна розповіла про екологічні аспекти добробуту тварин.

Директор Київського еколого-культурного центру Борейко Володимир Євгенович  підняв питання «Що таке етичне  ставлення до тварин?»  і тему використання експериментальних тварин, а також розповів про Порядок  проведення науковими організаціями досліджень, експериментів на тваринах. Доповідь викликала у педагогів багато запитань і реплік.

Колонькова Олена Олексіївна, старший науковий співробітник лабораторії екологічного виховання Інституту проблем виховання АПНУ, кандидат педагогічних наук, розповіла  про особливості формування гуманітарного ставлення до тварин у дітей шкільного віку  та показала деякі  результати  конкурсу «Обличчям для тварин».

А Санковська Ірина Мечиславівна, молодший науковий співробітник лабораторії екологічного виховання Інституту проблем виховання АПНУ, поділилася дуже цікавою методикою, результатом якої стала «Книга скарг Чорного моря».

Бруханська Олександра Володимирівна, прес-секретар КП «Притулок для тварин», розповіла про дуже важливу  практичну допомогу учнів, яку вони можуть надати бездомним тваринам, що сприятиме формуванню екологічно доцільної поведінки школярів.

Заступник директора КП «Центр ідентифікації тварин» Васильєва Світлана Миколаївна роз'яснила деякі питання здійснення контролю за дотриманням правил утримання домашніх тварин, розповіла про діючий лекторій для кінологів, проект створення майданчиків для вигулу собак.

Природнича школа «Дивовижний світ», яку веде Тарасова Олена Сергіївна, почесний голова Українського екологічного клубу «Зелена хвиля», запрошує на  безкоштовні  екскурсії по п'яти екологічних стежках Голосіївського парку.

Учасники семінару ознайомилися з експозиціями виставок Будинку природи, одержали методичну літературу: «Правила утримання домашніх собак та котів в м. Києві», «Защита вместо иллюзий» (захист від паразитів домашніх тварин), практичні поради щодо поводження з домашніми тваринами «Хочу собаку».

Дякуємо колективу Будинку природи в особі директора Гриненко Валентини В'ячеславівни за цікавий семінар про еколого-освітні проблеми сучасності та пошук шляхів їх вирішення.

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН