Не повторити помилок минулого

9 жовтня  відбувся спільний просвітницький захід відділення філософії та суспільствознавства та відділення наук про Землю, присвячений  76-й річниці трагедії Бабиного Яру: «Бабин Яр: історія та долі».

Навчальну екскурсію провели завідувач відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН, керівник секції «Правознавство» Тетяна Юріївна Кот та завідувач кабінету відділення наук про Землю, керівник секції «Географія та ландшафтознавство» Тетяна Володимирівна Слободянюк.

Спершу учні дізналися цікаві факти про історію урочища, його географічні особливості. Після цього МАНівці пройшли маршрутом так званої пам’ятної ходи, ініційованої Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» в рамках  масштабного флешмобу під назвою «Історія має значення», якою пройшли 29 вересня ті, хто пам’ятає про цю трагедію. Варто зазначити, що такі заходи зі вшанування  пам’яті жертв нацистського режиму, трагедії Бабиного Яру, проводяться щорічно.

Ми почали свій шлях на перетині вулиць Мельникова та Дорогожицької, де  1941-го року був розташований перший контрольно-пропускний пункт, за яким починалася «Дорога смерті».

За різними даними, від 10 000 до 50 000 людей були розстріляні у Бабиному Ярув перші дні німецької окупації. Серед жертв було найбільше  євреїв і ромів. Хоча погода потішила нас сонцем і теплом, які рідко бувають у ці дні, на душі було бентежно від усвідомлення того, яка страшна трагедія трапилася в цьому урочищі 76 років тому…

Оглянули пам’ятник розстріляним у Бабиному яру дітям, дерев’яний хрест у пам’ять про членів ОУН – жертв нацизму, Хрест на місці розстрілу православних священиків у листопаді 1941 року, менору, яка має сакральний зміст для євреїв, символізуючи їхнє сорокарічне поневіряння пустелею.

Пройшовши шлях до Бабиного Яру, юні дослідникившанували пам’ять жертв трагедії. Саме їхня зацікавленість та обізнаність може попередити рецидиви нацизму в майбутньому, адже життя кожної людини безцінне — незалежно від її раси, статі, мови, релігії чи походження. І саме молоді важливо добре засвоїти уроки історії і не допустити повторення тих жахливих подій.

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН