Науки про Землю – освітньому фестивалю «KyivEdFest»

Під егідою Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 1 листопада відбувся освітній фестиваль управлінської майстерності «KyivEdFest».

Два відділення Київської МАН − хімії та біології та наук про Землю − в тандемі провели майстер-клас інтегрованого практичного заняття на тему «Вивчення ландшафтів та гідрологічних об’єктів міста Києва – інтеграція розвивального навчання в освіту для сталого розвитку» на території Об'єднаної гідрологічної станції  «Київ», розташованої  на острові Гідропарк.

Розпочалось заняття з експрес-аналізу якості води. Серед запропонованих зразків була представлена вода водопровідна з Голосіївського району, з бювету на бульварі Лесі Українки,   з тридцятиметрової свердловини з Чернігівської області та вода з річки Дніпро.

Асистент кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології  НТУУ «КПІ», кандидат технічних наук Григорій Володимирович Кримець проводив експериментальну частину порівняння аніонно-катіонного складу води з різних джерел.

 

Григорій Володимирович розповів про органолептичні та основні показники експрес-аналізу води. Було проведено аналіз рН показника, солевмісту та окисно-відновного потенціалу. Зі всіх зразків води показники виявились в межах норми, лише варіював окисно-відновний потенціал та  показник солевмісту.

Учні та їхні керівники брали активну участь у проведенні дослідження, власноруч заміряючи та спостерігаючи за змінами показників, записували та аналізували результати. Після закінчення експерименту присутні зацікавились методиками очищення води в домашніх умовах за допомогою срібла та активованого вугілля, обговорювали  корисність і шкідливість використання бутильованої та водопровідної  води.

Про історію гідрологічної станції «Київ», її діяльність щодо спостереження за гідрологічним режимом річки Дніпро розповів заслужений природоохоронець України В’ячеслав Миколайович Ліпінський; про особливості ландшафтів лівобережного  Києва, островів р. Дніпро,  історію о. Гідропарк захоплено розповіла керівник секції географії та ландшафтознавства  Тетяна Володимирівна Слободянюк; ретроспективний аналіз  особливостей супутникового картографування русла річки Дніпро провела керівник секції ГІС в географії Світлана Миколаївна Бабійчук.

Навіть погода – тепле осіннє сонце та легенький вітерець − сприяла зустрічі учнів та їхніх вчителів із природою рідного міста.

Загалом заняття виявилось цікавим та продуктивним. Відділення і надалі планують проводити такі заходи задля підвищення рівня зацікавленості учнів у природничих дисциплінах.

 

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН