Надсучасні лабораторії Київської політехніки – польовий майданчик юних дослідників відділення технічних наук Київської МАН

prev next

У слухачів відділення технічних наук дуже цікаві практичні заняття – кожного вівторка вони проходять у лабораторіях  інженерно-фізичного факультету НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського з використанням новітнього обладнання Національної академії наук України та сучасного програмного забезпечення. Спираючись на багаторічний досвід плідної співпраці, факультетом і НАН України заснована навчально-наукова асоціація з напрямів “Матеріалознавство”, “Матеріалознавство та спеціальна металургія”, “Матеріалознавство і металургія”, до якої увійшли всесвітньо відомі наукові центри НАН України: Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона, Інститут проблем матеріалознавства ім. З.М. Францевича, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова, Фізико-технологічний інститут металів і сплавів, Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля.

Керівник відділення Станіслава Ігнатова наочно переконалась у цьому, відвідавши практику учнів, які проводять наукові дослідження в лабораторії електронно-променевої обробки матеріалів інженерно-фізичного факультету НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського під керівництвом доцентів кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії, кандидатів технічних наук  Анатолія В’ячеславовича  Мініцького та Максима Олександровича Сисоєва – керівників секцій "Матеріалознавство" і "Технологічні процеси та перспективні технології".

Талановитий Данило Ядов з секції матеріалознавства, учень  9 класу спеціалізованої школи № 49 з поглибленим вивченням французької мови, проводить науково-дослідницьку роботу за темою: "Електронно-променева обробка важких сплавів", використовуючи установку СВ-112. Робота присвячена отриманню важких сплавів на основі вольфраму, які застосовуються в оборонній промисловості для створення захисних екранів від радіації та ураження техніки бронебійними снарядами. Перевагою даної технології отримання важких сплавів є висока швидкість процесу (10-15 хвилин) порівняно з традиційними методами (декілька годин). В роботі планується визначити густину, твердість та структуру важких сплавів на основі вольфраму.

Юні науковці Олександр Семененко та Сергій Савенко, учні 10 класу гімназії НПУ ім. М.П. Драгоманова, слухачі секції "Технологічні процеси та перспективні технології", вивчають технологічні режими електронно-променевої обробки отримання зносостійкого шару сталевих виробів. Наразі вони працюють над темою: «Електронний промінь як технологічний інструмент 21 століття» та досліджують технологію електронно-променевої обробки сталі, яка дозволяє отримати твердий зносостійкий шар на її поверхні при збереженні високої міцності середньої частини.

Приємно вразило, що оператором установки електронно-променевої обробки матеріалів СВ-112 працює вихованець відділення технічних наук Київської МАН, випускник інженерно-фізичного факультету НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, а на теперішній час аспірант кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії Василь Ткачук.

Ми переконані, що заняття на такому високотехнологічному обладнанні стануть стартом у велику науку для тих, хто прагне зробити свій внесок у пізнання ще непізнаного у цьому світі, а інтелекту й завзятості київським «малим  академікам» не займати.  Per astera ad astra (Через терени до зірок)!
 

Фотогалерея

foto
Підсумкова сесія Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН