Мінливі ландшафти Дніпровських схилів

prev next

В понеділок, 10 червня учні відділення наук про Землю були залучені до цікавого практичного заняття, присвяченого сучасним ландшафтам Дніпровських схилів. Керівник секції географії та ландшафтознавства Слободянюк Тетяна Володимирівна розпочала заняття з оглядового майданчика у Маріїнського парка, після чого, пройшовши Парковою  дорогою, учні вийшли до Печерського ландшафтного парку. 

Маріїнський парк - це пам’ятка садово-паркового мистецтва, яка займає територію близько 10 гектарів,  і  разом із Хрещатим парком складають Паркове кільце Києва. Парк розташований уздовж мальовничих Дніпрових схилів.

Маріїнський парк – садовий ландшафт, виконаний в англійському стилі за проектом садівника О. Недзельського на місці колишнього Палацового парку.
Характерні особливості розвитку Києва простежується в планувальних формах забудови XVII–XVIII століття. Криволінійні обриси вулиць свідчать про прокладені тут колись лінії Печерських укріплень.
У середині XVIII століття споруджується Печерська фортеця. Навколо створюються земляні бастіонні укріплення.У плануванні переважає замкнена вулична мережа, близька до радіально-кільцевої з елементами регулярного планування.

Територія, що розглядається - Печерськ, який розташований в лісостеповій зоні, представлена ландшафтами широколистяно-лісового типу, підвищеними акумулятивно-денудаційними лесовими рівнинами і схилами з сірими, ясно – та темно-сірими лісовими суглинковими та легкосуглинковими ґрунтами, які сформувалися під свіжими дібровами, судібровами та різнотравно-злаковими формаціями.


Виключне місце у парковому господарстві міста посідають зелені насадження схилів Дніпра, які складаються з ряду парків, витягнутих уздовж течії Дніпра від Володимирської гірки до Печерської лаври. Разом вони становлять найбільший зелений масив міста. Цей зелений масив ділиться на кілька частин, які вважаються самостійними парками: парк Володимирської гірки, Хрещатий парк, «Міський сад» – парковий комплекс стадіону «Динамо», Маріїнський парк, парк Аскольдова Могила та Печерський ландшафтний парк.

До нових зустрічей!

 

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН