Літня польова археологічна школа «TERRA INCOGNITA» - завершилась!

prev next

Непомітно пройшли два тижні роботи у Вишгородській археологічній експедиції Інституту археології НАН України! Другий рік поспіль члени секції археології спільно із гуртківцями Київського Палацу дітей та юнацтва проходять археологічну практику у Вишгороді.

Програма побудована так, щоб учасники мали змогу побачити та взяти участь у різних видах польових та лабораторних робіт. Так, за ці два тижні ми вчились будувати план розкопу та освоїли основні методи розкопок поселенських та поховальних пам’яток, фотофіксації та графічної фіксації знайдених об’єктів, освоїли техніку розкопок та розчистки археологічних об’єктів, пройшли курс камеральних робіт з обробки археологічних матеріалів, їх реставрації та консервації, побували на екскурсії стародавнім Вишгородом, південними околицями Києва (городище та поселення у Феофанії), у музеї Гончарства.

Пліч-о-пліч з манівцями трудились студенти Київського університету ім. Б. Грінченка, з якими ми потоваришували. Цікавилися роботою експедиції представники Вишгородського історико-культурного заповідника, які вручили експедиції український прапор, що прибув із зони АТО. Приймали цей подарунок манівці, і прапор зайняв місце у таборі поруч зі стягом експедиції. А ще у нас побували кореспонденти каналу «Інтер», яких запросила директор заповідника Влада Литовченко. Школярі відповідали на їхні запитання, провели міні-екскурсію по розкопу. Сподіваємось побачити цікавий репортаж про експедицію. Радо зустрічали нас і співробітники музею Гончарства, куди ми заходили майже щоденно.

Ми дуже вдячні керівнику загону Вишгородської археологічної експедиції, молодшому науковому співробітнику Інституту археології НАН України, до речі, випускнику нашої секції, Дмитру Валентиновичу Бібікову, за ту увагу, що він приділяв учням і всім співробітникам експедиції під час літньої школи. А головне, чому ми навчились, це – цінувати кожний артефакт із культурного шару нашої землі, зберігати його, поважати найдрібніші факти історії нашої країни, а ще – дружити, допомагати один одному і не боятися труднощів!

Фотогалерея

foto
Шановні колеги і вихованці, щиро вітаємо вас з Великоднем!
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН