Літня експедиція «Гнат Хоткевич і Гуцульщина» у рамках проекту «Пізнаємо Україну разом»

15 липня завершилася літня експедиція «Гнат Хоткевич і Гуцульщина» у рамках проекту «Пізнаємо Україну разом». Мало хто з видатних українських письменників, митців, вчених так багато зробив у справі дослідження і популяризації Гуцульщини, як Гнат Мартинович Хоткевич. Він – один з активних учасників літературно-мистецького процесу в Україні кінця ХІХ – початку ХХ століття. Учні-члени Київської Малої академії наук учнівської молоді мали змогу відкрити для себе постать Гната Хоткевича.

Юні науковці зацікавилися багатогранно обдарованою постаттю Хоткевича, яка ввібрала в себе цілу низку талантів: він залишив по собі слід у літературі, й музиці, історії та фольклористиці, режисурі і драматургії, громадсько-політичній роботі і видавничій справі, просвітництві та мистецтвознавстві..

Першим пункутом експедиції стала мандрівка до села Красноїлля. Там МАНівці відвідали Музей Гуцульського театру Гната Хоткевича, де ознайомилися з його театральною діяльністю. Екскурсію проводив художній керівник Гуцульського театру – Володимир Сінітович, нащадок Михайла Сінітовича – учасника театру.

Учні-члени Київської Малої академії наук учнівської молоді відвідали низку музеїв, серед яких Історико-краєзнавчий музей «Гуцульщина», Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, Музей гуцульського побуту та мистецтва «У трембітаря», Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика, Хату-музей кінофільму «Тіні забутих предків».

Захопливими виявилися й майстер-класи з різьблення та бісероплетіння, які провели член Спілки художників України, голова Осередку народних майстрів Верховинщини Роман Бортейчук та науковий співробітник Історико-краєзнавчого музею «Гуцульщина» Галина Кутащук.

Також МАНівці мали змогу зустрітися з директором відділення «Філія Гуцульщина» НДІ українознавства – Зеленчуком Іваном Михайловичем, який докладно розповів про постать Гната Хоткевича та його роль в дослідженні Гуцульщини.

Багато емоцій в учнів викликав схід на полонину Смотрич. МАНівці насолоджувалися краєвидами, а також мали змогу на власні очі побачити процес виготовлення сиру.

Насамкінець учнів чекав круглий стіл, на якому юні науковці представляли свої дослідження.За словами учасників експедиції, вони залишилися задоволеними проведеним часом та  висловили побажання брати участь і в інших подібних заходах Київської Малої академії наукучнівської молоді.

 

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН