Круглий стіл «Адаптаційний курс від школи до НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»»

Для координації та активізації діяльності з популяризації хімічної науки серед учнівської молоді міста Києва у ланцюгу «середня загальноосвітня школа – Київська МАН – ХТФ НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та активного залучення обдарованих школярів до пошуково-дослідницьких проектів «Хімічні технології в дії» 8 червня на базі хіміко-технологічного факультету був проведений круглий стіл «Адаптаційний курс від школи до НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» через систему Київської Малої академії наук учнівської молоді» за участю хіміко-технологічного факультету, Київської Малої академії наук учнівської молоді, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, районних науково-методичних центрів,  вчителів хімії ЗНЗ.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулися декан ХТФ, доктор технічних наук, професор Ігор Астрелін та директор КПНЗ «КМАНУМ» Володимир Васинюк. Вони подякували вчителям за їхню нелегку працю, адже відомо, що шкільна хімічна освіта останнім часом зіштовхується з рядом серйозних проблем, таких, як невідповідність між об'ємом хімічних знань, що зростає, і тенденцією до зменшення навчального навантаження учнів, проблемами, пов'язаними з матеріально-технічним забезпеченням навчального процесу сучасними приладами і реактивами. Як наслідок, зовнішнім проявом цього є падіння популярності хімічних спеціальностей серед абітурієнтів. Тому дуже важливим є багаторічна співпраця факультету з секцією хімії відділення хімії та біології Київської Малої академіїнаук учнівської молоді з метоюзалученняобдарованих дітей до науково-дослідницької діяльності в позаурочний час під керівництвом вчених та викладачів ХТФ, що сприяє профорієнтаційному вибору школярів, прищеплюєперші навички дослідницької роботи, і, неодмінно, служить мотивацією стати студентами університету.

Дуже зацікавила вчителів доповідь завідувача відділення хімії та біології КМАНУМВікторії Черненко, яка розповіла про досягнення обдарованої учнівської молоді у секції хімії, відмітивши, що юні науковці, які мають можливість виконувати наукові роботи під керівництвом провідних спеціалістів ХТФ, завжди виборюють призові місця в різноманітних міських та всеукраїнських конкурсах, проектах, турнірах, виявляючи високий рівень підготовки та творчі здібності.

Для ще більшої зацікавленості вчителів, співробітники усіх випускних кафедр ХТФ розповіли про напрямки підготовки студентів факультету та можливість їхнього працевлаштування, адже відома затребуваність хімічних технологів та фахівців комп'ютерно-інтегрованих технологій в усьому світі, та представили дуже цікаві презентації про актуальні наукові напрями роботи кафедр та можливі наукові теми для залучення до наукової роботи учнів Малої академії наук України, майбутніх абітурієнтів факультету.

Керівник підготовчих курсів на ХТФ, асистент кафедри ЗНХ Наталія Тарасенко розповіла про роль довузівської підготовки у підвищенні освітнього рівня майбутніх абітурієнтів, що полегшує пристосування школярів до навчального процесу і сприяє їхньому подальшому навчанню на факультеті, адже якість підготовки високопрофесійних інженерів різного профілю у ВНЗ залежить, насамперед, від рівня знань, з якими абітурієнти приходять до вишу.

Треба відмітити, що вчителі брали дуже активну участь в обговоренні усіх питань, залюбки ділилися досвідом своєї роботи з організації та проведення дослідницької діяльності учнів у школах, наприклад, як можливо експериментувати за допомогою звичайних приборів на кухні, звісно, дотримуючись правил техніки безпеки. Головне – мати бажання.

Проведення цього круглого столу показало важливість таких зустрічей для більш тісної співпраці ХТФ із школами, тому що саме на таких зібраннях можна обговорити питання популяризації хімічної науки серед учнівської молоді, окреслити основні проблеми, наприклад, як підвищити рівень знань хіміко-біологічних дисциплін учнів у зв’язку зі зменшенням кількості годин на їх вивчення у школі, як забезпечити обізнаність учнів в аспектах медичної хімії у період військових дій, як зорієнтувати зацікавлених хімією учнів на подальший вибір профільного напрямку майбутньої професії. Саме такі питання порушувались на круглому столі. Маємо надію на проведення таких зустрічей в майбутньому.

Насамкінець завідувач відділення запросила вчителів та їхніх вихованців взяти участь у конференції в рамках проекту «Збереження прісної води і водоочищення як складові сталого розвитку України», а також у роботі літньої науково-профільної школи за напрямом «Хімічні технології в дії» на базі ХТФ.

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН