Комунікація прокуратури з юними науковцями

А чи знаєте ви, коли та яка відповідальність настає для неповнолітніх за вживання алкогольних, наркотичних речовин та тютюнопаління; що буде, якщо школяр не відвідує школу протягом кількох тижнів без поважних причин; яка відповідальність дітей та батьків за бродяжництво та жебракування; чи несуть відповідальність господарі гральних автоматів за те, що їхні  заклади відвідують підлітки?

На ці  та багато інших цікавих питань знайшли відповідь учні-члени секції журналістики відділення української філології та мистецтвознавства Київської Малої академії  наук учнівської молоді разом з юними тележурналістами агентства «ЮН-ПРЕС»на зустрічі із  завідувачкою відділу ювенальної  юстиції прокуратури м. Києва  Оленою Шикеринець та її заступницею Оленою Бірковською. Саме до повноважень цього відділу віднесено процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, забезпечення нагляду за додержанням їх прав при виконанні кримінальних покарань та застосування заходів примусу, захист прав дітей в суді тощо.

Окремою темою стали питання віртуальних конфліктів. Бо тут порушують права  однолітки. Часто у школах конфлікти з «реальних» непорозумінь, словесних образ переходять  у віртуальну площину. У цьому випадку «інструментом» для кепкування стають  провокативні фото, непристойні дописи на сторінках у соцмережах. Що робити? Юні журналісти дізналися про кіберполіцію та процедуру  захисту від такого порушення прав. Олена Шикеринець підкреслила, що у даному випадку  велику роль відіграють вчителі, батьки і засоби масової інформації, які «…повинні пояснювати дітям, що немає різниці у спілкуванні – чи то на вулиці, чи в Інтернеті». За словами пані Олени, потрібно навчитись поводитися у всесвітній мережі так само, як у реальному житті: «не робити нічого, що ображає інших та суперечить Закону».

Довго дискутували учасники зустрічі і з таких питань, як:  що робити, якщо порушують права дітей батьки, однокласники, вчителі. І куди звертатися. Школярі дізналися, яку  відповідальність несуть  за порушення підлітки,  куди звертатися  у цих випадках та де  знайти захист. На жаль,  не всі присутні знали, що в  навчальних закладах вже працюють шкільні поліцейські, що можна звертатися до соціальної служби у справах дітей, органів опіки та піклування за місцем проживання,  до  Уповноваженого Президента Україниз прав дитини, а також  прокуратури, але все-таки саме батьки несуть цивільну та адміністративну відповідальність за порушення закону дітьми. А в деяких випадках – навіть кримінальну відповідальність.

Учасники зустрічі цікавилися й тим, як  потрібно навчатися у школі, щоб у майбутньому стати прокурором, де можна отримати цю професію, чи є в прокуратурі  телефон довіри і як часто телефонують, з  яких питань.

Така відкритість прокуратури стала можлива  після підписаного меморандуму-наказу № 289/1375 «Про співпрацю та комунікацію між відомствами» з питань організації та проведення спільних освітніх проектів і заходів  13 жовтня 2017р., який  був підписаний між Генеральною прокуратурою  та Міністерством освіти і науки України. Він передбачає організацію спільних заходів,  а саме: майстер-класів, лекцій, семінарів, дискусій, творчих та науково-дослідницьких  робіт тощо.

Зустріч вдалася. Співпрацю – продовжуємо.

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН