Київська МАН презентувала свої проекти під час Серпневої конференції педагогічних та науково-педагогічних працівників м. Києва

prev next

21 серпня 2019 року у Pochayna Event Hall відбулась Серпнева конференція педагогічних працівників м. Києва, присвячена визначенню стратегічних напрямів розвитку освіти міста  Києва у 2019-2020 навчальному році. У конференції взяли участь  понад 750 освітян столиці, а також Київський міський голова Віталій Кличко,  заступник міністра освіти і науки  України Вадим Карандій, Голова постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту, депутат Київради Ганна Старостенко, заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, директор Департаменту освіти і науки Олена Фіданян.

Під час конференції Київська МАН представила освітянам столиці та почесним гостям проекти, реалізовані у 2018-2019 навчальному році, зокрема,  дитячу школу мікроелектроніки «Лампа Kids»,  на базі якої створено секцію мікроелектроніки для юних киян. Проект було реалізовано Київською МАН спільно з НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» в рамках реалізації Громадського бюджету м. Києва. Євген  Короткий, автор проекту Громадського бюджету, доцент кафедри конструювання  електронно-обчислювальної апаратури Київської політехніки, продемонстрував всім бажаючим найсучасніше обладнання, придбане за кошти громади столиці (3D принтер; плату SDR-системи; вимірювальний комплекс – цифровий осцилограф, генератор, вимірювальні щупи; відлагоджувальну плату тощо), пояснив принципи роботи з ним та запросив всіх на заняття до школи мікроелектроніки. Впевнені, що таке найсучасніше обладнання дозволить виховувати не лише переможців міжнародних олімпіад з робототехніки, а й сформувати нову генерацію інженерів, що розроблятимуть власні айфони в Україні.
Відділення хімії та біології, технічних наук і відділення «Київ-столиця» Київської МАН також представили учасникам заходу свої здобутки та найсучасніше обладнання, з яким працюють їх вихованці. Завідувач відділення хімії та біології Вікторія Черненко разом з методистом Козюк Людмилою та вихованцем відділення Михайлом Комашнею, випускником  Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», неодноразовим переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, лауреатом Премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України,  продемонстрували освітянам можливості найсучаснішого мікроскопу Sigeta MB-303 та спектрофотометру ULAB 102. 
Методист відділення технічних наук Наталія Бородиня представила розробки вихованців різних секцій відділення, зокрема проект «Розробка програмно-апаратного забезпечення багатофункціонального наземного роботизованого комплексу». Його автор Гліб Карягін, учень 10 класу ліцею №142, посів І місце на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 2019, був учасником Фестивалю стартапів «Class IDEЯ-2019» та ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки.
Справжніми зірками відчули себе Павло Грицюк та Леонтій Мойсеєнко – студенти ІІ курсу Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, вихованці відділення «Київ-столиця». Відділення було створено у 2018-2019 н.р., а вже може пишатися переможцями міжнародних конкурсів. Так, Леонтій Мойсеєнко продемонстрував свою  авторську розробку  «Virtual Platform «Renewable Energy Systems», яка створена для навчання молодих спеціалістів або перенавчання дорослого населення обслуговувати, встановлювати, виготовляти установки джерел альтернативної енергетики. Проект Леонтія було відзначено срібною медаллю на Міжнародному конкурсі комп'ютерних проектів «INFOMATRIX-2019», що проходив у Бухаресті (Румунія) у квітні цього року. Павло Грицюк, бронзовий призер цього ж Міжнародного конкурсу комп'ютерних проектів «INFOMATRIX-2019», показав у дії  свою авторську розробку «DRONE-1».  Валентин Протопопов, науковий керівник юних винахідників, розповів журналістам про здобутки своїх вихованців та про ще один цікавий проект свого учня Бобро Олексія – короткометражний фільм на тему «Discrimination» («Tatooed/Розмальований»), який також було відзначено бронзовою медаллю у категорії «Короткометражний фільм» на Міжнародному конкурсі комп'ютерних проектів «INFOMATRIX-2019» .
На виставці-презентації також було представлено перші розробки київських МАНівців в рамках міжнародного проекту Academia Copernicus, завдяки якому українські школярі-науковці мають доступ до даних 29 європейських супутників, що дозволяє здійснювати дистанційне зондування Землі, вивчати  причини та наслідки кліматичних змін, найактивніші сейсмозони, контролювати надзвичайні  ситуації, моніторити використання земель тощо. Під час конференції Київська МАН  продемонструвала результати перших орбітальних спостережень своїх учнів: створення глобальної мапи небезпечних вулканів, виявлення стихійних сміттєзвалищ, причини розмивання Київських островів, як і коли забудовувалась  буферна  зона Києво-Печерської Лаври  та інші.
З великою пошаною та інтересом учасники конференції вислухали промову найстаршого працюючого вчителя столиці Бориса Івановича Кульчицького, який 20 лютого цього року відсвяткував свій 90-річний ювілей. Незважаючи на свій поважний вік, Борис Іванович продовжує викладати у  київській спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів № 4 для слабозорих дітей та має всі шанси потрапити до Книги рекордів Гіннеса як найстарший працюючий педагог.
Після закінчення пленарного засідання співробітники   Київської МАН запросили освітян столиці відвідати велику настановчу сесію Київської МАН – справжній «Науковий променад», який відбудеться 18  вересня 2019 року в Колонній залі КМДА. Цим заходом Київська МАН відкриває новий навчальний сезон 2019-2020 та починає підготовку до проведення традиційного міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН