Якщо і є магія на нашій планеті, то вона міститься у воді!

31  травня на базі хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ» відбувся очний тур  захисту навчально-дослідницьких робіт учнів-членів відділення хімії та біології Київської МАН в рамках проекту «Дивне творіння вода». Основними завданнями проекту було залучити якнайбільше дітей до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання, об`єднати інтелектуальні та творчі здібності молоді для розробки інноваційних рішень у розв`язанні теперішніх і майбутніх проблем з водою.

Щороку відділення хімії та біології співпрацює з хіміко-технологічним факультетом, організовуючи проекти, лекції, наукові пікніки, тощо. Результатами виконання проекту було написання дослідницьких робіт учнями, виступи на підсумковій науково-практичній конференції та видання збірки тез доповідей.

Завдяки таким проектам учні набувають  нових знань щодо екологічних проблем водних ресурсів та шляхів їх вирішення, створюються екологічні патрулі, агітбригади, налаштовується робота хімічних лабораторій для постійного моніторингу стану водойм учнями. Починаючи з 6-7 класу, учні досліджують стан водойм всієї України, вивчаючи різні методики їх очищення, що дає їм змогу проявити себе в науково-дослідній діяльності, дізнатися чогось нового, зробити свій внесок у розвиток науки в Україні. Саме такі проекти стимулюють дітей до навчання, самореалізації, пошуку себе на трудовій ниві. 

         Працівники університету з цікавістю оцінювали учасників конференції. Серед членів журі були запрошені:

  • Качоровська Ольга Петрівна, головaкомісії ХТФ НТУУ «КПІ» зі співробітництва з МАНУ, старший викладач кафедри загальної та неорганічної хімії;
  • Лапінський Андрій Вікторович, старший викладач кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології  НТУУ «КПІ», кандидат технічних наук;
  • Кримець Григорій Володимирович, асистент кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології  НТУУ «КПІ», кандидат технічних наук; 
  • Букет Олександр Іванович, доцент кафедри технології електрохімічних виробництв НТУУ «КПІ»,  кандидат технічних наук.

Декан хіміко-технологічного факультету Астрелін І.М. привітав учасників з початком конференції, розповів їм про дійсні кафедри факультету, дав настанови щодо успішного навчання. Конференція проходила у форматі диспуту − учні ставили доповідачеві запитання, члени журі активно з`ясовували всі тонкощі роботи, а головне − основну мету та самостійність виконання.

Особливо сподобалася присутнім  робота Іванченка М.В. про «Одержання абсорбенту для нафти і нафтопродуктів у середовищі води та підвищеної вологості на основі гідрофобізованого перліту» з наочною демонстрацією досліду та Соболевського М.С., що досить грунтовно доповідав про мікробіологічний аналіз питної води.

У проекті брали участь учні Еколого-природничого ліцею № 116, середньої загальноосвітньої школи № 147, середньої загальноосвітньої школи № 225, спеціалізованої школи № 173, середньої загальноосвітньої школи № 25, Київського природничо-наукового ліцею № 145.

Загалом конференція пройшла цікаво та продуктивно. Цінним є те, що на таких заходах учні мають можливість продемонструвати свої вміння, обмінятися досвідом та дізнатися багато нового.

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН