«Інтелектуальна власність та патентування» - інтелектуально-творче заняття у літній профільній школі Київської МАН.

prev next

«Інтелектуальна власність», «авторське право», «патент» - вельми знайомі на слух поняття для юних науковців,  адже вони постійно супроводжують наукову діяльність. Дехто знає про ці поняття не з чужих слів, а комусь доводиться без досвіду за плечима зіштовхуватися з ними. Але, не дивлячись на те, скільки часу вихованець КМАН займається науково-дослідницькою діяльністю, йому все ж таки необхідно бути обізнаним в цих питаннях, для того щоб захистити свої творчі напрацювання.

26 липня у літній профільній школі Київської МАН продовжилися інтелектуально-творчі заняття. Для учнів була підготовлена тематика з питань інтелектуальної власності та патентування. Тема заняття: «Основи інтелектуальної власності та патентознавства для молодих авторів і винахідників». Навчити захищати свої права, юних науковців, залюбки зголосився Мікульонок Ігор Олегович – професор кафедри хімічного, полімерного та силікатного машинобудування Інженерно-хімічного факультету НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, доктор технічних наук, заслужений винахідник України, автор книги «Інтелектуальна власність для економістів». Його розповідь складалася з висвітлення питань: «Інтелектуальна власність як право на результат творчої діяльності», «Система права інтелектуальної власності» та загальної характеристики таких понять як авторське право, суміжні права, промислова власність.

Одним з найголовніших показників рівня будь-якого суспільства завжди є увага, яку приділяють розвитку культури, науки, техніки й технології. Від інтелектуального рівня суспільства й рівня його культурного розвитку в кінцевому підсумку залежить і успіх вирішення проблем, що стоять перед ним. У свою чергу і культура, і наука, і техніка, і технологія можуть ефективно розвиватися тільки за наявності відповідних умов, включаючи й правові передумови.

Далеко не останнє місце в становленні й розвитку високорозвиненого цивілізованого суспільства належить інженерам. Недарма слово «інженер» походить від латинського «інжéніум», що означає «здатність, винахідливість». Саме інженерам, цим «здатним і винахідливим», має дякувати людство за всі ті механізми, машини, споруди й речовини, які використовуються багатьма поколіннями.

Сучасний фахівець повинен не тільки вміти спроектувати той чи інший об’єкт, але й професійно обґрунтувати вибір конструкції, дій з матеріальними об’єктами та порядок їх виконання в часі, інгредієнтів речовин та їх кількісного складу. Таким чином, стає очевидною необхідність викладення майбутнім інженерам основ знань, пов’язаних із захистом інтелектуальної і передусім промислової власності.

В ході діалогу Ігор Олегович зазначив: «Конституція України наголошує, що «кожен має право володіти, користуватися й розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності». Тому одним з найважливіших завдань, які постають перед науковцями, конструкторами, технологами і виробничниками, – реалізувати це право».

Результатом заняття є поповнення рядів обізнаних юних науковців, які зможуть з набутими знаннями без перешкод і надалі займатися винахідництвом.

Фотогалерея

foto
8–9 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН