Євгенія Олещенко та Єлизавета Лазарова, вихованки відділення технічних наук Київської МАН, учениці Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» міста Києва у фіналі Всеукраїнського конкурсу молодих екологів «ECOTIME - 2019»!

prev next

Вихованки відділення технічних наук Київської МАН, учениці  Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» міста Києва, Євгенія Олещенко та Єлизавета Лазарова  стали  фіналістками  Всеукраїнського конкурсу молодих екологів “ECOTIME–2019”.  Євгенія Олещенко виборола І місце та право на участь у Міжнародному науковому конгресі в Польщі, а з подарунків: страховка на життя, консультація з приводу її проєкту від компанії Bionity, приз від компанії Інго.

Проект Євгенії «Модернізація контейнерів для ВЯП» полягає у вдосконаленні існуючого контейнера для зберігання використаного ядерного палива  шляхом встановлення елементів  Пельтьє  між внутрішньою та  зовнішньою  стінками контейнера, які будуть приєднуватись до термоелектричного холодильника та вентилятора, і будуть використовуватись для   примусовій конвекції відпрацьованого ядерного палива. Крім того запропоноване вдосконалення не потребує  зовнішнього джерела  живлення та ще допомагає накопичувати енергію.

Проект Єлизавети «Вдосконалення конструкцій сонячних електростанцій з метою мінімізації шкідливих впливів на ґрунти» полягає у пошук універсального способу розміщення фотоелементів, а також усунення проблеми перегрівання сонячних батарей і самозабезпечення електроенергією сільськогосподарських угідь та прикріплених до них зрошувальних ділянок. Для вирішення проблеми запропоновано три ефективні способи розміщення фотопанелей у зрошувальних каналах: на дні іригаційного каналу, на одній із  сторін зрошувального каналу, над поверхнею води. Такі системи могли б забезпечити незалежне енергопостачання  для роботи сільськогосподарських ділянок (зокрема для насосів та поливних систем).

Організатором конкурсу є Асоціація сприяння глобалізації освіти та науки SPACETIME, за підтримки Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати Компанії “Bionity”. Фінальна частина конкурсу відбулася 10 листопада у Національній Академії Наук України під час Міжнародного конгресу «Наука за мир та розвиток».

МІСІЯ КОНКУРСУ - сприяння вирішенню глобальних екологічних проблем через мотивацію молоді до лідерства та активної участі в розробці заходів щодо їх вирішення. До участі в конкурсі приймалися інноваційні ідеї заходів, пропозиції та проекти, націлені на вирішення однієї з головних екологічних проблем людства:

•             глобальне потепління;

•             забруднення світового океану, річок та озер;

•             утилізація відходів;

•             забруднення повітря;

•             знищення лісів;

•             зникнення біологічних видів. 

Ми пишаємося  Євгенією та Єлизаветою та бажаємо їм подальших перемог!!!

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН