Емпауермент-педагогіка пропонує одразу експериментувати, тобто діяти

«Емпауермент» (з англ. еmpowerment) – надання людині мотивації й натхнення до дії. Досвід діяльності, отриманий з використанням засобів педагогіки «емпауермент» в поєднанні із хмарними технологіями, сьогодні є важливим елементом підготовки до життя в сучасному інформаційному, полікультурному, демократичному суспільстві. Відомі слова Класа Мелландера як ніколи це підтверджують: «Ми не можемо вбирати чужі знання, ми повинні створювати свої власні». 

 

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ у секції журналістики Київської Малої академії наук учнівської молоді вже позаду, а ми продовжуємо знайомитися з новітніми технологіями, «новинками» та відкриттями у соціальних комунікаціях, а також роботами викладачів та студентів столичних  вишів.

Наш репортаж із презентації власних студентських проектів кафедри мультимедійних технологій і медіадизайну Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, унікальність яких полягає геть у всьому: від форми проведення та вимог – до контенту та формату новостворених медійних ресурсів.

Перш за все,це було «хрещення боєм» для першокурсників, адже зперших днів навчання в Інституті журналістики вони отримують завдання розробити концепцію і створити власний, абсолютно реальний мережевий ресурс із заданою (конкретною) аудиторією (не менше 1 000 унікальних відвідувачів). Ба більше, концепція, формат, неймінг, контент, а головне – створення і підтримка самого ресурсу –також були «на плечах»молодих професіоналів.

Унікальну методику викладання та оцінювання дисципліни «Новітні медіа» було розроблено викладачами кафедри мультимедійних технологій і медіадизайну Інституту журналістики: доцентом Олексієм Ситником, кандидатом наук  із соціальних комунікацій, та асистентом Данилом Філоненком, кандидатом наук із соціальних комунікацій. Основною метою цієї дисципліни є ознайомлення студентів з базовими поняттями новітніх медіа, технологій  та основи організації,  впровадження подібних проектів у життя.

«Оригінальність «Новітніх медіа» в тому, що, по-перше, подібна дисципліна викладається в Україні лише в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка і має цілком оригінальне наповнення та власну програму; по-друге, студенти-першокурсники опиняються  в реальних журналістських умовах, коли самостійно потрібно приймати рішення, розробляти стратегію і працювати в команді, якій поставлене конкретне редакційне завдання. Все подальше навчання і виклад матеріалу викладачами вже формується відповідно до знаннєвих запитів, потреб студентів, що значно підвищує зацікавленість у вивченні цієї дисципліни та актуалізації знань. Таким чином студенти більш ефективно засвоюють теми, набувають відповідних компетентностей, що, своєю чергою, надає їм змогу практично застосувати отримані  знання», – розповів Олексій Валерійович Ситник.

Як  це все відбувалося.

Студенти сформували міні-редакції, що дозволило їм працювати у команді на результат. Значну частину балів отримував саме готовий проект, що могло реалізуватися лише у командній роботі, і вміння взаємозамінювати один одного задлядосягнення поставленого результату, а не перекладати відповідальність на іншого.

«На жаль, більшість дисциплін не передбачають цього аспекту, що стає значною проблемою при подальшій ефективній роботі студента чи випускника у реальному коллективі. Наші студенти працюють з реальною аудиторією, що вносить елемент несподіванки у розробку проектів та надає унікальний досвід роботи із відгуками (фідбеки), вміння правильно на них реагувати, опрацьовувати і робити висновки», – прокоментував Данило Валерійович Філоненко.

Презентуємо проекти, які підготували  студенти:

ВОРОНОВ СЕРГІЙ

ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМА ДЛЯ ПРОСУВАННАЯ

УКРАЇНСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОЇ МУЗИКИ ENDLESSOUTRO

Endless Outro – нет-лейбл на основі ютуб-каналу, що охоплює східноєвропейську незалежну музику різних жанрів і субжанрів для її просування серед локальної та світової аудиторії. Endless Outro базується на платформі Youtube і націлений на його аудиторію.

ПОЛІНА ЄНАЛЬЄВА

«ПОЛОТНО» – ІНТЕРНЕТ-ЖУРНАЛ ПРО ВІЗУАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО

Це місце для тих, хто сприймає реальність очима, готовий поринати у світи, створені іншими; для тих, хто годинами витрачає час на збереження красивих зображень у Vk та для тих, хто на вулицю виходить, щоб розглядати мурали на стінах будинків.

Поліна Єнальєва, головний редактор інтернет-журналу «Полотно»: «Створюючи сайт, ми керувалися власними інтересами, тим,чого не вистачало нам. Цей сайт – наша стартова сторінка і ми хочемо поширювати мистецтво в маси. Речей, які не сподобались, не було. Рада, що в закладки додалося кілька нових сайтів. І ми знаємо людей, які їх створюють».

 

 НАТАЛІЯ ПЕТРУК

«CALMAR»

«Calmar» – видання, покликане популяризувати науку, технології та психологію серед української молоді, яке весело й інтерактивно розповідає про цікаві неординарні явища, усі найважливіші новини та новинки, що викликали резонанс, і доступно пояснює складні факти. 

          

Наталія Петрук, головний редактор «Calmar»: «Це хороша практика щодо розподілу обов’язків та відповідальності. Оскільки ми самі спільно обирали тематику та формат нашого проекту, то кожен міг писати те, що йому до душі. Це добре, адже з’являлося не звичайне «треба», а певний інтерес до розробки тем матеріалів.

Протягом курсу «Веб-дизайн та html-програмування» ми отримали базові знання з окресленої сфери. Однак ми вже комфортно і досить впевнено вміємо працювати з платформою Word Press, а отже реалізовувати якісь, можливо, й власні проекти в майбутньому. Хочеться й не оминути увагою практичну частину основ-основ, під час яких нам доступно та зрозуміло пояснювали матеріал». 

Влада Дідик, Олена Щєглова,

секція журналістики

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН