Екскурсія вихованців відділення хімії та біології до корпорації «Артеріум»

prev next

3 квітня відбулася екскурсія вихованців відділення хімії та біології Київської Малої академії наук учнівської молоді, зокрема секції медицини, до фармацевтичної корпорації «Артеріум», однієї з найбільших фармацевтичних компаній України з потужною науковою базою.

Захід проводився в рамках проекту «ТЕОПРАКТ» – спільної діяльності Київської Малої академії наук  і команди проекту «Майбутні професіонали».

Корпорація «Артеріум» була створена в 2005 році і об'єднала два провідних фармацевтичних підприємства – ПАТ  «Київмедпрепарат» (виготовляє лікарські засоби з 1847 року), лідера з виробництва антибіотиків, і ПАТ «Галичфарм» (виготовляє лікарські засоби з 1911 року), найбільшого українського виробника препаратів на рослинній основі. У продуктовому портфелі компанії понад 140 препаратів, які експортуються до 12 країн світу, компанія посідає друге місце на вітчизняному ринку. Успіх корпорації базується на 160-річному досвіді досліджень, розробок і виведення на ринок лікарських препаратів. 

Захід складався з трьох частин. Під час першого 30-хвилинного блоку у виконанні Ольги Горбовцової, менеджера з навчання та розвитку персоналу, корпоративного тренера корпорації «Артеріум», учні дізналися про історію, місію, ринкову позицію та продуктовий портфель компанії, корпоративний університет та програму стажувань для молодих фахівців.

Під час другого 30-хвилинного блоку МАНівців очікувало захопливе хімічне шоу від Миколи Лехновського, хіміка відділу контролю якості, корпоративного викладача. Юні науковці були у захваті від серії вражаючих наукових експериментів з коментарями від експерта, які мотивували їх глибше вивчати хімію. Під час шоу речовини змінювали колір, переходили у інший стан, спостерігалися явища ілюмінації, сублімації  тощо. Учні ознайомилися з особливостями роботи  хіміка на фармацевтичному підприємстві, зрозуміли, які знання та вміння потрібні в цій професії, які вимоги до освіти і можливості для кар’єрного зростання пропонує сучасна компанія.

Після цього їх запросили у корпоративну їдальню на чай, каву та смаколики.

Під час третього блоку, у рамках 3D -туру на великому екрані юні дослідники переглянули особливості виробництва різноманітних лікарських засобів з коментарями Тетяни Ковтонюк, менеджера з навчання та розвитку персоналу корпорації «Артеріум». Потрапити на реальну екскурсію на виробництво неможливо, адже більшість виробничих дільниць є стерильними зонами, що виключає присутність людини. Старшокласники зрозуміли,  як відбувається процес виробництва лікарських засобів, як працює сучасне високотехнологічне обладнання, як проходить процес розробки препарату, в яких умовах виробляються ліки. Важливою була інформація про особливості стандартів контролю якості препаратів, а також про рівні чистоти в приміщеннях, де їх виготовляють, фасують та зберігають. У компанії відповідально ставляться до умов виробництва ліків, і обов’язковим є  виконання вимоги GMP, які є запорукою більш високого ступеня надійності, що гарантує якість, ефективність та безпеку, а значить – довіру лікарів та пацієнтів.

Кожен учень одержав корпоративні сувеніри на згадку про захід – блокнот та ручку.

Учні ставили співробітникам компанії безліч питань. Зокрема, їх цікавило, наскільки ефективні гомеопатичні засоби; чому споживачі купують іноземні препарати частіше, ніж вітчизняні; як перевіряють якість лікарських засобів; як відрізнити підробку від оригіналу.

Щиро дякуємо  співробітникам компанії «Артеріуму» за надану можливість ознайомитися із процесом та умовами, в яких народжуються лікарські засоби, що добре відомі та користуються попитом на вітчизняному фармацевтичному ринку. Екскурсія дала можливість юним науковцям отримати нові знання для вибору майбутньої професії та комплексне уявлення про роботу сучасного фармацевтичного підприємства.

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН