Екскурсія до Музею Української революції 1917-1921 років

prev next

В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля…

Тарас Шевченко

У відділенні філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді продовжуються літні практики. 9 червня учні-члени відділення завітали до Київського міського будинку учителя.

2017-го  виповнилось 100 років від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії України ХХ століття. Звичайно, ця подія не могла пройти повз увагу майбутніх правників, філософів, педагогів, громадських і державних діячів.

Юні пошуковці завітали до Музею Української революції 1917—1921 років — музею у Києві, що розповідає про події Української революції 1917—1921 років. Символічним є те, що Музей міститься в колишній будівлі Української Центральної Ради, сьогоднішньому Київському міському будинку учителя.

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років», яким 2017-й проголошено Роком Української революції.

Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.

Молоді дослідники прослухали тематичну екскурсію та побачили експозицію музею, яка охоплює історичні предмети й документи з початку ХХ століття, добу УНР, ЗУНР, Української Держави гетьмана Скоропадського, Директорії УНР на чолі з С. Петлюрою, Першого та Другого зимового походів УНР; ІV Універсал Центральної Ради, яким проголошено повну державну самостійність УНР 22 січня 1918 року; карти України, видані у 1917—1920 роках як в Україні, так і в інших країнах Європи; особисті речі й документи полковника січових стрільців Є. Коновальця, генерала М. Капустянського, полковника Р. Сушка, підполковника Т. Нетреби.

Українська революція 1917-1921 років… Не всі факти й події тієї доби нам відомі, зрозумілі та належним чином висвітлені. Але на заповітах минулого виростають нові покоління українців, що ведуть боротьбу за встановлення державності на рідній землі.

Тож будьмо пильними. Через сто років після подій тієї української революції Україні доводиться знову переживати схожі події. Але українці завжди були сильними, тож і зараз сила й правда на нашому боці!

 

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН