Дослідники з Київської МАН – знову на Українському радіо

8 червня вихованці Київської МАН були запрошені на Українське радіо для інтерв’ю у рамках програми «Формула знань»:

  • Птіцина Інна Ігорівна, вихованкасекції «Історичне краєзнавство»відділення історії, яка у 2016-2017 н.р.посіла ІІ місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України та ІІІ місце на міському етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії;  двічі поспіль, у 2014-2015 н.р. та  2015-2016 н.р. – І місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у секції географії;

  • Коваленко Данило Олексійович, вихованець секції «Технологічні процеси та перспективні технології» відділення технічних наук Київської МАН, якийу 2016-2017 н.р. посів І місце на IIIетапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН та ІІІ місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНз математики, ІІ місце на міському етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.

Ведучі програми Майя Манько та Володимир Ляшенко, цікавилися змістом науково-дослідницьких робіт учнів, враженнями від участі у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, секретами їх успіху та подальшими науковими планами.

Птіцина Інна  з гордістю розповіла про власну науково-дослідницьку роботу  «Клим Чурюмов — український астроном з Києва зі світовим ім’ям», яка принесла їй ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Зокрема, талановита юна дослідниця зазначила, що  Україна, завдячуючи внеску українських вчених, займає одне з провідних місць серед космічних держав світу. У плеяді науковців найяскравіше виділяється постать видатного астронома Клима Чурюмова, першовідкривача космічних об’єктів, члена-кореспондента НАН України, невтомного популяризатора наукових досягнень, автора визначних наукових праць, громадського діяча.  Всесвітньовідомий  вчений був багатогранною особистістю, справжнім патріотом своєї держави, знав декілька мов, писав поезії, регулярно брав участь у наукових заходах і зустрічах з молоддю. Його відкриття дало старт захоплюючій багаторічній місії космічного апарату «Розетта». Сам же Клим Іванович зазначив: «Можна порадіти: колосальний крок для людства в пізнанні Космосу зроблено, і за участі нас – українців». Дослідження особистості астронома, якому в 2017 р. виповнилося б 80 років, та його наукового доробку, вважає дівчина,  є актуальним для сучасної науки та українського суспільства взагалі.  Інні Птіциній вдалося познайомитися з Климом Чурюмовим особисто під час циклу його лекцій у Київському планетарії у 2014 році, присвячених космічній місії «Розетта». Вивчивши архіви вченого, взявши інтерв'ю у членів його родини, друзів та колег, їй вдалося всебічно показати постать астронома, розкривши цікаві та маловідомі факти з його біографії. Інна поділилася зі слухачами секретами свого успіху на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.  Зокрема, вона наголосила на необхідності бути впевненою у власних силах та досліджувати ту тему, яка цікава автору, є актуальною та оригінальною. Юна дослідниця побажала майбутнім вихованцям Київської МАН творчої наснаги для написання наукових робіт та, звичайно ж, цікавих  тем для досліджень.

Юний обдарований винахідник Данило Коваленко поділився зі слухачами та ведучими програми змістом власної науково-дослідницької роботи на актуальну тему: «Нове життя утилізованих шин: утилізація та переробка», яка принесла йому перемогу та знаходиться у процесі одержання патенту. Це абсолютно новий метод утилізації шин, який є набагато ефективнішим та екологічнішим, ніж усі досі існуючі. Утилізація відбувається завдяки глибокому охолодженню шин рідким азотом та дії на них ультразвукових хвиль. В результаті з’являється гумова крихта, яку можна успішно та легко переробити у будь-які гумові вироби. Після опрацювання великих масивів наукової літератури, Данило провів у навчально-науковій лабораторії кріогенної техніки фізико-математичного факультету Національного технічного університету України «Київський Політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» під науковим керівництвом Козленко О.В., її завідуючого, ряд сміливих експериментів, які наочно продемонстрували доречність цього методу. У порівнянні з кріомеханічним методом, при однаковій кількості рідкого азоту для охолодження шин, відчутна різниця і перевага винайденого юним дослідником методу виявилася у витратах електроенергії – новий метод у 75 разів менш енергозатратний, ніж існуючий. Данило, якого дуже хвилює екологічна ситуація в країні і в світі, поділився із слухацькою аудиторією подальшими амбіційними планами розробляти нові методи утилізації і для інших матеріалів, зокрема, пластику. Юний дослідник розкрив секрети власного успіху на напруженому ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. У першу чергу, це - ґрунтовна підготовка до контрольної роботи з базової дисципліни та глибоке розуміння усіх аспектів власної роботи, отже, абсолютна готовність відповісти на будь-які питання під час захисту. Хлопець з гордістю розповів, як щиро привітали його з перемогою рідні, друзі, однокласники та персонал Київської МАН, що додало йому мотивації для нових наукових звершень у майбутньому. Данило побажав юним дослідникам удачі та професійних досягнень і наголосив, що перемога залежить від кількості часу, який вони витратять на підготовку до конкурсу.

Пишаємось нашими вихованцями, бажаємо їм нових яскравих успіхів та досягнень у науково-дослідницькій діяльності.

Дякуємо ведучим Українського радіо Майї Манько та Володимиру Ляшенку за постійний інтерес до яскравих особистостей вихованців Київської МАН, цікаві та складні питання юним дослідникам та популяризацію наукових досягнень талановитої молоді серед широкої слухацької аудиторії шляхом створення динамічних та захоплюючих передач.

Передача про талановитих вихованців Київської МАН вийде в ефір останнього вівторка місяця, 27 червня о 16:10, на хвилі 105,0 FM Українського радіо.

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН