День Пам`яті та примирення у школі юного науковця

prev next

Чергове заняття членів гуртка «Вчимося бути дослідниками» відбулося 8 травня у день Пам`яті та примирення. Ми скористалися цією нагодою, щоб розширити перелік вже відомих нам наук, додавши до нього історію, а також на її прикладі дізналися, що крім природничих наук, з якими ми переважно мали справу на попередніх заняттях,  є ще група наук, що досліджують людське суспільство –  науки суспільні (соціальні). 

Продовжуючи знайомитися з хімією, дізналися про деякі властивості розчинів, вдавшись до експериментів. Так, дослідним шляхом, з`ясували, як на швидкість розчинення впливає температура розчинника, а також як швидкість розчинення залежить від площі поверхні розчинної речовини. При цьому гуртківці, змагаючись командами, попередньо самі склали схему експерименту і впоралися з цим на відмінно. Молодці, капітани команд Богдан Ткач і Нікіта Роздайбіда!

А ще «чарівна скринька» почала виконувати наступне бажання – більше дізнатися про бактерії! Відмірявши на вагах 2 кілограми яблук, спробували висунути припущення, як ця вага пов`язана з бактеріями. Це виявилося непростим завданням, і правильної відповіді ми не дійшли. Але скільки цікавих і незвичних версій було озвучено! Вразило всіх те, що 2 кг – це приблизна вага бактерій в організмі дорослої людини. На наступному занятті плануємо дізнатися про бактерії ще багато цікавого.

В останній – довідково-інформаційній – частині заняття діти отримали орієнтування, де шукати доступну інформацію про чорні діри, якими вони зацікавилися, зокрема, і завдяки екскурсії в Експериментаніум (книга Люсі Гокінг та Стівена Гокінга «ДЖОРДЖ і таємний ключ до Всесвіту»), де про явища і закони фізики розповідається у незвичній формі коміксів.

Фотогалерея

foto
Підсумкова сесія Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН