Арт-тур до Житомира

prev next

У рамках програми «МАНдруємо світом разом» 12 травня учні-члени секцій відділення історії КМАНУМ та їхні батьки на чолі із завідувачем відділення Софією Максимівною Сивенко та керівником секції історичного краєзнавства Ганною Овсіївною Владимирською здійснили незвичайний арт-тур до чарівного міста – Житомира.

Житомир – одне з найстаріших і найкрасивіших міст України. Історія населеного пункту почалася в далекому 884 році. У наші дні Житомир привертає увагу скверами, музейними центрами і галереями. Під час прогулянки прекрасним містом можна не тільки відвідати найвідоміші пам'ятки, а й побачити меморіальні дошки, які доводять, що тут встигли побувати Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Олександр Купрін, Володимир Короленко і багато інших відомих людей. З цим містом пов'язані імена десятків діячів української, російської, польської та єврейської культур. Тут народилися, жили, вчилися або творили письменники: Джозеф Конрад, Михайло Коцюбинський, Саша Чорний, Максиміліан Волошин, Олександр Олесь, Василь Земляк, Максим Рильський; композитори: Микола Лисенко, Борис Лятошинський; кінорежисер Олександр Довженко та багато інших.

Взагалі, природні красоти багато в чому визначають образ Житомира. Річка Тетерів тече через місто в каньйоні із гранітних скель. Багато з них мають химерні форми, зокрема, один із символів міста − скеля Голова Чацького− названа так на честь відомого польського просвітителя Тадеуша Чацького (1765−1813).

Про місто Житомир і його визначні пам'ятки на високому професійному рівні розповів один з найкращих гідів Київської ліги екскурсоводів, завідувач кафедри туризму Національного університету фізичного вихованняіспорту України, кандидат історичних наук Сергій Іванович Попович.

Під час подорожі МАНівці відвідали Свято-Михайлівський кафедральний собор. Храм  визнаний однією з видатних пам'яток архітектури XIX століття. На стінах будівлі ще вціліли фрагменти іконопису тих часів. Варто зазначити, що в Михайлівському соборі був хрещений відомий піаніст Святослав Ріхтер.

Про особливості сучасного живопису у православних храмах ми почули під час зустрічі з художником Денисом Білянським, який зі своєю командою розписує храм у стилі української сецесії.

У Житомирському краєзнавчому музеї учасники туру познайомилися з колекцією баронів де Шодуар.Тут представлені чудові картини західних майстрів з відомими  в історії європейського мистецтва іменами, починаючи з XVI і закінчуючи XIX ст., такими як: Аннібале Карраччі, Лука Джордано, Матіас Стомер, Олександр Рослін та інші. Кожна з цих картин могла б висіти у Луврі, в Рейксмузеум, в музеї Метрополітен... Про музейні скарби баронів де Шодуар розповіла  Ганна Овсіївна Владимирська.

Екскурсія до Житомира нікого не залишила байдужим. Переповнені незабутніми враженнями, МАНдрівники повернулися до Києва з надією на нові цікаві подорожі містами нашої України.

 

 

 

Фотогалерея

foto
Розпочала роботу Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН